Minimalizujte množství prachu v interiérových prostorech!

Každý z nás chce, aby se doma cítil co nejpříjemněji. Ať již patříte mezi skupinu lidí, která nedá na sebemenší nepořádek vůbec dopustit, případně mezi ty, kteří to s úklidem zase tak moc nepřehánějí, určitě se shodnete na tom, že prach do interiéru nepatří. Je dobré s ním bojovat, pravidelně ho odstraňovat a snažit se udělat všechno proto, aby ho doma bylo co nejméně.

shutterstock_126421811 (1)

Není to však tak jednoduché. Na některých, méně dostupných místech, se prachu úplně nezbavíte. Přece jen však existuje spousta osvědčených doporučení, jak zajistit, aby bylo prachu opravdu málo.

Pravidelný úklid

Základem je pravidelná údržba a úklid. Je nutné pravidelně utírat prach na nábytku, ale i na zrcadlech a dalších bytových doplňcích. Postačí vám k tomu obvykle menší hadřík, ale můžete si koupit i speciální prostředky na prach, jsou k dostání prakticky všude!

Dále se traduje, že hodně prachu zadržují koberce. Je to pravda. To však neznamená, že byste doma neměli mít koberce, je však zapotřebí pravidelné luxování, případně se vyplatí pořídit spíše nějaké menší koberce, ostatně koberce, které pokrývají zem celé místnosti, již rozhodně nejsou IN.

Důležitá je také pravidelná cirkulace vzduchu – určitě je rozumné pravidelné větrání, které má blahodárný vliv například i na udržování správné vlhkosti vzduchu v interiéru.

Přítomnost nadměrného množství prachu v bytech, rodinných domech, ale i na chatách či chalupách se v žádném případě nevyplácí podceňovat. Spousta lidem prach příliš nevadí, kromě toho, že se od něho mohou ušpinit, jim žádné velké škody nepřinese, ale jsou i takoví, kteří jsou na prach alergičtí. A právě ti z vás doma nesnesou ani trochu prachu, a pokud na něho narazí, projeví se u nich zcela zbytečně alergická reakce. Takže rozhodně pravidelně uklízejte, i to ještě více zvýší pocit spokojeného bydlení!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *