Kaktusové fíky jak jíst

Kaktusové fíky jak jíst

Kaktusové fíky jsou jedním z nejzajímavějších druhů ovoce, které můžete najít. Jsou to malé, kulaté plody, které rostou na kaktusu opuncie. Jsou obvykle zelené, ale mohou být také žluté nebo červené. Kaktusové fíky jsou oblíbené pro svou sladkou chuť a jsou bohaté na vitamíny a minerály. Pokud jste nikdy nejedli kaktusové fíky, můžete se dozvědět, jak je správně jíst.

Jak vybrat kaktusové fíky

Když vybíráte kaktusové fíky, měli byste se ujistit, že jsou zralé. Zralé kaktusové fíky jsou měkké a mají sladkou chuť. Nezralé kaktusové fíky jsou tvrdé a mají hořkou chuť. Také byste měli vybrat kaktusové fíky, které jsou bez skvrn a škvírek.

Jak očistit kaktusové fíky

Před tím, než budete jíst kaktusové fíky, je důležité je správně očistit. Nejprve je potřeba je opláchnout pod tekoucí vodou. Poté je můžete otřít do sucha. Pokud chcete odstranit slupku, můžete je oloupat nebo je nakrájet a vyjmout semínka.

Jak jíst kaktusové fíky

Kaktusové fíky můžete jíst samostatně nebo je můžete přidat do salátů, jogurtů nebo smoothies. Můžete je také použít jako příchuť do dezertů nebo je můžete smíchat s ořechy a sušeným ovocem a vytvořit zdravou tyčinku.

Výhody kaktusových fíků

Kromě toho, že jsou chutné, mají kaktusové fíky také mnoho zdravotních výhod. Jsou bohaté na vitamíny A, C a E, stejně jako na draslík, vápník a hořčík. Také jsou bohaté na vlákninu a mají nízký obsah kalorií. To znamená, že jsou skvělou volbou pro ty, kteří se snaží zhubnout.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *