Jak zředit povidla

Jak zředit povidla

Povidla jsou oblíbenou ingrediencí, kterou lze použít k dochucení mnoha pokrmů. Jsou vyrobeny z vařených a rozmačkaných slivoní a jsou obvykle velmi husté. Pokud je povidla příliš hustá, může být obtížné je použít k dochucení jídla. Naštěstí existuje několik způsobů, jak zředit povidla, aby se z nich stala snadno použitelná ingredience.

Použití teplé vody

Nejjednodušší způsob, jak zředit povidla, je použití teplé vody. Stačí smíchat povidla s teplou vodou v poměru 1:1 až 1:2. Čím více vody použijete, tím řidší bude konečný produkt. Můžete také přidat trochu cukru, abyste dosáhli požadovaného sladkého chuti.

Použití mléka

Mléko je dalším skvělým způsobem, jak zředit povidla. Můžete použít libovolné mléko, které máte po ruce, včetně kravského, mandlového nebo kokosového mléka. Smíchejte povidla s mlékem v poměru 1:1 až 1:2. Mléko také dodá povidlům jemnou chuť a krémovou konzistenci.

Použití ovocné šťávy

Pokud chcete, aby vaše povidla měla ovocnou chuť, můžete je zředit ovocnou šťávou. Stačí smíchat povidla s ovocnou šťávou v poměru 1:1 až 1:2. Můžete použít jakoukoli ovocnou šťávu, kterou máte po ruce, včetně jablečného, pomerančového nebo ananasového džusu.

Použití oleje

Pokud chcete, aby vaše povidla měla jemnou konzistenci, můžete je zředit olejem. Stačí smíchat povidla s olejem v poměru 1:1 až 1:2. Můžete použít libovolný olej, který máte po ruce, včetně olivového, slunečnicového nebo kokosového oleje. Olej také dodá povidlům jemnou chuť.

Zředění povidel je snadný způsob, jak je připravit k použití. Použitím teplé vody, mléka, ovocné šťávy nebo oleje můžete snadno získat řidší konzistenci, kterou potřebujete. Přidejte trochu cukru, abyste dosáhli požadovaného sladkého chuti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *