jak zklidnit podrazdene oko

Pokud trpíte podrážděním oka, může to být velmi nepříjemné a způsobit vám hodně nepohodlí. Naštěstí existuje několik jednoduchých opatření, která vám pomohou zklidnit podráždění a odstranit nepříjemné pocity. V tomto článku se dozvíte, jak lze účinně léčit podráždění na oku, abyste se rychle uzdravili a znovu cítili pohodlí.

Zmírnění podráždění oka: jak postupovat

Když se oko podráždí, je důležité přijmout vhodná opatření k úlevě od nepříjemných příznaků. Prvním krokem by mělo být opláchnutí oka čistou tekoucí vodou. Pokud je to možné, mělo by být oko opláchnuto i zředěným fyziologickým roztokem. K čištění oka lze použít i bavlněnou vatu namočenou v roztoku.

Dále by mělo být oko chráněno před vlivy okolního prostředí, například prachem či slunečním zářením. Omezení kouření a vyhýbání se chemickým látkám je také důležité. K ochraně oka lze také použít brýle se slunečními clonami. Pokud máte sklon k alergiím, měli byste se vyhnout alergenům a užívat přípravky proti alergiím.

Jak se zbavit nepříjemných pocitů okolo oka

Mnohé lidi trápí nepříjemné pocity okolo oka, třeba zarudnutí, otok, svědění a bolest. Pokud se potřebujete zbavit těchto pocitů, je tu několik efektivních rad. Začněte očními kapkami, které pomáhají snížit podráždění, zarudnutí a otoky. Používejte je podle návodu a vždy si ujistěte, že jsou určeny pro oči. Kromě toho, můžete použít i obklady z vlažného čaje, zeleninových pyré, nebo za studena na dvacet minut, které pomohou zmírnit podráždění a zánět. Ujistěte se, že jsou připraveny ze sterilního materiálu a že jsou dostatečně teplé nebo studené. Pokud máte atopický ekzém nebo alergie, může být užitečné se poradit se svým lékařem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *