Jak zbavit ořechy hořkosti

Jak zbavit ořechy hořkosti

Ořechy jsou skvělou volbou pro zdravou a vyváženou stravu. Obsahují spoustu vitamínů, minerálů a zdravých tuků. Bohužel, některé druhy ořechů mohou být hořké. Pokud se vám to stalo, nezoufejte. Existuje několik způsobů, jak zbavit ořechy hořkosti.

Vaření

Vaření je jedním z nejjednodušších způsobů, jak zbavit ořechy hořkosti. Nejprve je potřeba ořechy namočit do studené vody po dobu alespoň 12 hodin. Poté je vyjměte z vody a dejte je do hrnce s vroucí vodou. Vařte je po dobu 10 až 15 minut. Poté je vyjměte z vody a nechte je vychladnout. Tímto způsobem se hořkost ořechů zmírní.

Pečení

Pečení je dalším způsobem, jak zbavit ořechy hořkosti. Nejprve je potřeba ořechy namočit do studené vody po dobu alespoň 12 hodin. Poté je vyjměte z vody a dejte je na plech vyložený pečícím papírem. Pečte je v troubě při teplotě 350 stupňů po dobu 10 až 15 minut. Poté je vyjměte z trouby a nechte je vychladnout. Tímto způsobem se hořkost ořechů zmírní.

Skořicový cukr

Pokud chcete ořechy osladit, můžete je posypat skořicovým cukrem. Nejprve je potřeba ořechy namočit do studené vody po dobu alespoň 12 hodin. Poté je vyjměte z vody a dejte je do mísy. Poté je posypte skořicovým cukrem a promíchejte. Tímto způsobem se hořkost ořechů zmírní a ořechy budou mít sladkou chuť.

Kombinace

Kombinace vaření, pečení a skořicového cukru je nejlepší způsob, jak zbavit ořechy hořkosti. Nejprve je potřeba ořechy namočit do studené vody po dobu alespoň 12 hodin. Poté je vyjměte z vody a dejte je do hrnce s vroucí vodou. Vařte je po dobu 10 až 15 minut. Poté je vyjměte z vody a dejte je na plech vyložený pečícím papírem. Pečte je v troubě při teplotě 350 stupňů po dobu 10 až 15 minut. Poté je vyjměte z trouby a dejte je do mísy. Poté je posypte skořicovým cukrem a promíchejte. Tímto způsobem se hořkost ořechů zmírní a ořechy budou mít sladkou chuť.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *