Jak zadělat díru ve zdi

Jak zadělat díru ve zdi

Všichni jsme někdy potřebovali zadělat díru ve zdi. Možná jste se přestěhovali do nového domu a chtěli jste zamaskovat staré díry po hřebících nebo jste se rozhodli změnit vzhled místnosti. Ať už je důvod jakýkoli, zadělání díry ve zdi je jednou z nejjednodušších a nejlevnějších oprav, které můžete provést.

Příprava

Než začnete s opravou, je důležité připravit si všechny potřebné materiály. Nejdůležitější je samozřejmě sádra. Můžete si vybrat mezi suchou sádrou a sádrou ve spreji. Suchá sádra je obvykle levnější, ale je třeba ji smíchat s vodou. Sádra ve spreji je dražší, ale je snazší na použití. Kromě sádry budete také potřebovat hřebíky, vodu, lopatku, špachtli a hadřík.

Vyčištění díry

Dalším krokem je vyčištění díry. Nejprve odstraňte všechny zbytky staré sádry a hřebíky. Poté očistěte stěnu vlhkým hadříkem. Pokud je díra velká, můžete ji vyčistit i vysavačem.

Aplikace sádry

Nyní je čas aplikovat sádru. Pokud používáte suchou sádru, smíchejte ji s vodou podle pokynů na obalu. Poté naneste sádru na díru pomocí lopatky nebo špachtli. Ujistěte se, že sádru nanášíte rovnoměrně a že se dostane do všech koutů díry.

Zaschnutí a dokončení

Po aplikaci sádry nechte díru zaschnout. Doba schnutí se liší v závislosti na druhu sádry, ale obvykle trvá několik hodin. Jakmile je sádra suchá, můžete ji zbrousit a nalakovat.

Zadělání díry ve zdi je jednou z nejjednodušších oprav, které můžete provést. Pokud se řídíte těmito kroky, měli byste být schopni zadělat díru ve zdi bez problémů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *