Jak vyrobit destilovanou vodu

Jak vyrobit destilovanou vodu

Destilovaná voda je čistá voda, která je zbavena minerálů, bakterií a jiných nečistot. Je to voda, která je často používána v laboratořích, ale může být také použita doma. Destilace je proces, kterým se voda zbaví nečistot. Tento proces je velmi jednoduchý a může být proveden doma.

Co je potřeba

Než začnete destilovat vodu, budete potřebovat několik věcí. Nejdůležitější je nádoba na destilaci. Můžete použít kovovou nebo skleněnou nádobu. Dalším důležitým příslušenstvím je hadice, která bude připojena k nádobě. Potřebujete také nějaký způsob, jak ohřívat vodu. Můžete použít elektrický ohřívač nebo plynový hořák.

Jak destilovat vodu

Když máte všechny potřebné věci, můžete začít destilovat vodu. Nejprve nalijte vodu do nádoby na destilaci. Poté připojte hadici k nádobě a druhý konec hadice připojte k nádobě na skladování destilované vody. Poté zahřejte vodu v nádobě na destilaci. Jakmile se voda začne vařit, destilovaná voda se začne odpařovat a skrz hadici se dostane do nádoby na skladování.

Jak zkontrolovat kvalitu destilované vody

Abyste mohli zkontrolovat kvalitu destilované vody, můžete ji otestovat pomocí testovacího proužku. Testovací proužek může změřit pH, tvrdost a další parametry vody. Pokud je voda čistá, testovací proužek by měl ukázat nulové hodnoty.

Jak uložit destilovanou vodu

Destilovanou vodu je třeba skladovat v čisté nádobě. Nádoba by měla být uzavřená a měla by být vyčištěna před použitím. Destilovaná voda by měla být skladována na chladném a tmavém místě. Měla by být také skladována mimo dosah dětí. Destilovaná voda by měla být spotřebována do jednoho měsíce po jejím vyrobení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *