Jak vyndat třísku pod nehtem

Jak vyndat třísku pod nehtem

Všichni jsme to zažili. Jsme na cestě do práce nebo na nákup a najednou se nám do nehtu zasekne třísku. Je to bolestivé a nepříjemné. Není se čemu divit, že se ptáme, jak ji vyndat. V tomto článku se podíváme na několik způsobů, jak vyndat třísku pod nehtem.

Použití pinzety

Použití pinzety je nejjednodušší způsob, jak vyndat třísku pod nehtem. Nejprve si umyjte ruce mýdlem a vodou. Poté si vezměte pinzetu a opatrně ji zasuněte pod nehet. Ujistěte se, že pinzeta je dostatečně ostrá, aby se dostala pod nehet, ale ne tak ostrá, aby poškodila nehet. Poté jemně vyndejte třísku.

Použití nůžky

Pokud nemáte po ruce pinzetu, můžete použít nůžky. Nejprve si umyjte ruce mýdlem a vodou. Poté si vezměte nůžky a opatrně je zasuněte pod nehet. Ujistěte se, že nůžky jsou dostatečně ostré, aby se dostaly pod nehet, ale ne tak ostré, aby poškodily nehet. Poté jemně vyndejte třísku.

Použití vazelíny

Pokud se vám nepodaří vyndat třísku pomocí pinzety nebo nůžek, můžete použít vazelínu. Nejprve si umyjte ruce mýdlem a vodou. Poté naneste na nehet trochu vazelíny. Vazelína pomůže uvolnit třísku a umožní vám ji vyndat.

Kontaktování lékaře

Pokud se vám nepodaří vyndat třísku pomocí pinzety, nůžek nebo vazelíny, měli byste se obrátit na lékaře. Lékař může použít speciální nástroje, aby vám pomohl vyndat třísku. Také vám může poskytnout léky proti bolesti a pomoci zabránit infekci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *