Jak vyhnat srny ze zahrady

Jak vyhnat srny ze zahrady

Srny jsou krásná zvířata, ale mohou být také velmi škodlivé. Pokud se objeví ve vaší zahradě, mohou poškodit rostliny, zničit trávník a dokonce i poškodit nábytek. Pokud se snažíte vyhnat srny ze své zahrady, existuje několik způsobů, jak toho dosáhnout.

Vybudování plotu

Nejjednodušším způsobem, jak vyhnat srny ze zahrady, je vybudování plotu. Plot by měl být vysoký alespoň 1,5 metru a měl by být zhotoven z pevného materiálu, jako je například kov nebo dřevo. Plot by měl být také zakončen nahoře, aby srny nemohly přeskočit.

Vybudování oplocení

Dalším způsobem, jak vyhnat srny ze zahrady, je vybudování oplocení. Oplocení by mělo být vysoké alespoň 1,5 metru a mělo by být vyrobeno z pevného materiálu, jako je například kov nebo dřevo. Oplocení by mělo být také zakončeno nahoře, aby srny nemohly přeskočit.

Vybudování zátarasů

Dalším způsobem, jak vyhnat srny ze zahrady, je vybudování zátarasů. Zátarasy by měly být vyrobeny z pevného materiálu, jako je například kov nebo dřevo, a měly by být vysoké alespoň 1,5 metru. Zátarasy by měly být také zakončeny nahoře, aby srny nemohly přeskočit.

Vybudování zvukových odpuzovačů

Posledním způsobem, jak vyhnat srny ze zahrady, je vybudování zvukových odpuzovačů. Zvukové odpuzovače jsou zařízení, která vydávají zvukové signály, které srny odpuzují. Tyto zvukové signály jsou obvykle vysoké frekvence, které jsou pro srny nepříjemné. Zvukové odpuzovače jsou obvykle velmi účinné a mohou být nastaveny tak, aby se spouštěly pouze v určitých časech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *