jak vyčistit připálený hrnec

Když se vám stane, že vám připálíte hrnec na vaření, nemusí to s vámi znamenat konec. I když to může vypadat, že ten hrnec už nikdy nedostane svůj původní lesk, existuje několik jednoduchých způsobů, jak ho zase vyčistit a nechat ho zase jako nový. Tento článek vám poradí, jak vyčistit připálený hrnec bez mnoha starostí.

Kuchyňský ocet a sůl

Kuchyňský ocet a sůl jsou oba ideální pro odstranění nečistot a nečistot z připálených hrnců. Ocet funguje jako přírodní ředidlo a může rozpustit organické usazeniny. K odstranění silnějších nečistot se doporučuje smíchat čtvrt šálku soli se stejným množstvím octa v hrnci. Nechte kapalnou směs působit po dobu alespoň 15 minut. Poté můžete použít kartáč nebo houbičku na odstranění usazenin. Pro úplné čištění se doporučuje opakovat postup, dokud nejsou nečistoty úplně odstraněny. Nepoužívejte žádné hrubé čisticí prostředky, abyste nepoškodili povrch hrnce.

Jaké potřeby budete potřebovat

Abyste mohli úspěšně vyčistit připálený hrnec, budete potřebovat několik základních potřeb. Nejdůležitější je mít k dispozici ocet a sůl. Oba tyto produkty obsahují kyseliny a sůl, které jsou nezbytné pro odstranění usazenin a nečistot. Navíc budete potřebovat mycí prášek, měkký hadřík a houbu. Tyto produkty jsou nezbytné pro čištění povrchu hrnce a odstranění nečistot. Dále budete potřebovat několik sklenic, do kterých budete moci nalít vodu a ocet a smíchat je spolu, abyste mohli připravit řešení na odstranění připálenin. Také byste měli mít k dispozici jednorázové rukavice, abyste se ujistili, že váš postup nedochází k žádnému kontaktu s kyselinami nebo sůlmi.

Použití kuchyňského odstraňovače připálenin

Použití kuchyňského odstraňovače připálenin je skvělým způsobem, jak se zbavit připálených zbytků v hrnci. Než začnete s odstraňovačem, nezapomeňte vždy zkontrolovat, zda je vhodný pro materiál, jehož se chcete zbavit. Většinou jsou k dostání speciální odstraňovače pro kovové nádoby, ale některé jsou vhodné i pro skleněné nebo keramické hrnce. Než použijete produkt, důkladně si pročtěte návod a upozornění, které vám doporučí, jak odstranit úsporu bez poškození materiálu.

Krok, který je nejdůležitější, je rozmístit odstraňovač připálenin na úsporu v hrnci. Jeho použití je velmi jednoduché – vypláchněte hrnec čistou vodou a naneste jemnou vrstvu odstraňovače na připálené místo. Ponechte produkt 24 až 48 hodin, aby se úspora přirozeně odstranila. Poté opláchněte hrnec vlažnou vodou a můžete jej použít jako obvykle.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *