Jak vybělit spáry mezi kachličkami

Jak vybělit spáry mezi kachličkami

Vybělení spár mezi kachličkami je jednou z nejdůležitějších částí úklidu a údržby koupelny. Spáry mezi kachličkami se často zašpiní a znečišťují, což může vést k tomu, že se koupelna zdá být neuklizená. Naštěstí existuje několik způsobů, jak vybělit spáry mezi kachličkami a vrátit jim jejich původní lesk.

Použití domácích prostředků

Nejjednodušším způsobem, jak vybělit spáry mezi kachličkami, je použití domácích prostředků. Jedním z nejúčinnějších prostředků je směs bílého octa a vody. Smíchejte jednu část octa se čtyřmi částmi vody a nalijte směs do lahve s rozprašovačem. Postříkejte spáry mezi kachličkami a nechte působit po dobu 15 minut. Poté otřete spáry hadříkem a opláchněte je vodou.

Použití čisticích prostředků

Dalším způsobem, jak vybělit spáry mezi kachličkami, je použití čisticích prostředků. Existuje široká škála čisticích prostředků, které jsou speciálně navrženy tak, aby odstranily nečistoty a znečištění z kachliček. Tyto čisticí prostředky jsou obvykle k dostání v obchodech s domácími potřebami. Před použitím čisticího prostředku si vždy přečtěte pokyny na obalu a postupujte podle nich.

Použití bělících prostředků

Bělící prostředky jsou dalším způsobem, jak vybělit spáry mezi kachličkami. Bělící prostředky jsou obvykle silnější než čisticí prostředky a mohou být účinné při odstraňování silnějšího znečištění. Před použitím bělícího prostředku si vždy přečtěte pokyny na obalu a postupujte podle nich.

Použití přírodních prostředků

Pokud nechcete používat chemické čisticí prostředky nebo bělící prostředky, můžete také vyzkoušet přírodní prostředky. Jedním z nejúčinnějších přírodních prostředků je směs citronové šťávy a sody na pečení. Smíchejte jednu část citronové šťávy se dvěma částmi sody na pečení a nalijte směs do lahve s rozprašovačem. Postříkejte spáry mezi kachličkami a nechte působit po dobu 15 minut. Poté otřete spáry hadříkem a opláchněte je vodou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *