jak udělat skalku

Skalky jsou skvělým a snadným způsobem, jak dodat vaší zahradě příjemný a útulný vzhled. Můžete použít jak kameny, tak i rostliny pro vytvoření vlastní skalky. Navíc jeho údržba je velmi jednoduchá. Ať už jste začátečník nebo máte s pěstováním nějaké zkušenosti, sestavení skalky může být snadné a obzvlášť zábavné. Následující kroky vám pomohou začít s vytvořením skalky a být vám inspirací při tvorbě vaší malé zahradní oázy.

Vyberte si správnou lokalitu

Při výběru správné lokality pro skalku byste měli vzít v úvahu několik věcí. Nejprve je důležité, aby lokalita byla dostatečně slunná. Rostliny na skále potřebují alespoň částečné slunce, aby se mohly normálně vyvíjet. Kromě toho byste měli myslet i na proudění vzduchu, abyste se vyhnuli stagnaci vzduchu. Je také důležité, aby byla lokalita chráněna před silnými dešti a větrem, které mohou způsobit značné škody na půdě a rostlinách.

Kromě toho byste také měli myslet na to, že skála by měla být dostatečně hluboká, aby se do ní mohlo vsázet dostatek rostlin. Nejlepší je najít skálu s nízkými stráněmi, abyste se mohli pohodlně dostat do všech částí skály. Pokud hledáte skálu s úzkými stráněmi, je nutné, abyste při stavbě skalky použili některé z bezpečnostních opatření, abyste zabránili pádu.

Použijte kameny a rostliny

Kameny a rostliny jsou klíčovými prvky pro vytvoření skalky. Nejprve byste měli zvážit, jak velkou skalku chcete mít, abyste mohli plánovat svůj prostor a najít vhodné rostliny a kameny. Ujistěte se, že se rozhodnete pro rostliny, které vypadají dobře ve všech ročních obdobích.

Dalším krokem je nastavení kameny, které mohou být vyrobeny z nejrůznějších materiálů jako je kámen, dřevo, beton nebo kov. Kameny slouží jako základna pro vaši skalku, a bude vyžadovat, abyste společně vystřihli drážky pro rostliny. Když jste hotovi se stavbou kamenů, je načase, abyste vybrali rostliny. Rostliny by měly být vybrány tak, aby se navzájem doplňovaly a stíny, aby se vyvážily.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *