Jak udelat mojito

Jak udělat mojito

Mojito je klasický koktejl, který se skládá z limetky, cukru, máty, bílého rumu a sodovky. Tento koktejl je oblíbený po celém světě a jeho chuť je velmi osvěžující. Pokud chcete vyrobit skvělé mojito, je třeba znát několik základních postupů. Tento článek vám pomůže naučit se, jak udělat mojito.

Suroviny

Nejdříve je třeba získat všechny potřebné suroviny. K výrobě mojita budete potřebovat limetku, cukr, mátu, bílý rum a sodovku. Můžete také přidat led, pokud chcete, aby byl váš koktejl ještě osvěžující.

Rozmačkání limetky

Dalším krokem je rozmačkat limetku. Nejlepší je použít lis na citrusy, ale můžete také použít vidličku nebo jiný nástroj. Limetku rozmačkejte do sklenice, do které budete připravovat mojito.

Přidání cukru a máty

Poté přidejte do sklenice cukr a mátu. Můžete použít cukr krupice nebo třtinový cukr. Mátu můžete přidat celou nebo ji nasekat na menší kousky.

Přidání rumu a sodovky

Nakonec přidejte do sklenice bílý rum a sodovku. Můžete použít jakýkoli druh bílého rumu, který máte k dispozici. Sodovku můžete nalít do sklenice, nebo můžete použít láhev s náustkem.

Míchání

Nakonec všechny ingredience dobře promíchejte. Můžete použít lžíci nebo míchací tyčinku. Pokud chcete, můžete také přidat led.

A je to! Nyní máte skvělé mojito, které můžete vychutnat. Pokud chcete, můžete do něj přidat ještě nějaké další ingredience, jako je limetková šťáva nebo limetkové plátky. Vychutnejte si své mojito a užívejte si osvěžující chuť.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *