jak udělat mojito

Mojito je oblíbený a svěží koktejl, který se skládá z cukru, limetky, máty, bílého rumu a sodovky. Pokud si chcete doma udělat tento chutný, zářivě zelený koktejl, nezoufejte – jeho příprava je velmi jednoduchá. Stačí si připravit několik ingrediencí a do 5 minut můžete pochutnávat na voňavém a osvěžujícím mojitu. Následující článek vám ukáže, jak snadno a rychle si mojito můžete udělat doma.

Ingredience potřebné k přípravě

Příprava mojita je velmi jednoduchá a vyžaduje pouze několik ingrediencí. Za prvé, budete potřebovat limetku. Dále je třeba mít cukr, máta a kvalitní bílé rum. Můžete si také přidat kostky ledu, aby byl nápoj ještě osvěžující. Kromě toho, ještě budete potřebovat nějaké plátky limetky a čerstvou mátu na ozdobu vašeho mojita.

Jakmile máte všechny tyto ingredience, můžete začít s přípravou. Nejdříve je třeba nastrouhat limetku do nádoby, kam chcete nápoj připravit. Přidejte trochu cukru, aby byl nápoj sladký, a rozmačkejte listy máty ve stejné nádobě. Nalijte do ní bílé rum a zamíchejte všechny ingredience. Nakonec přidejte kostky ledu a ozdobte je plátky limetky a čerstvou mátou. Nápoj je připraven!

Postup přípravy mojita

Postup přípravy mojita není složitý. Prvním krokem je příprava nápoje. Do sklenice s ledem nasypeme 2 polévkové lžíce cukru a přidáme 6 polévkových lžic limetkové šťávy. Dobře promícháme a přidáme plátky limetky. Poté nalijeme 2 cl bílého rumu a zalijeme čerstvým pomerančovým džusem. Nakonec dochutíme sodou a dolijeme ledovou vodou.

Následuje druhý krok – nasekání bylinek. Nejčastěji se používá máta. Do sklenice s nápojem nasekáme několik lístků máty, kterou našleháme s cukrem. Tento postup pomůže vyvolat vůni máty, která dokonale dochutí mojito. Nápoj můžeme ozdobit kolečkem limetky a kouskem máty. Nakonec můžeme ještě do nápoje nasypat trochu drceného ledu. Výsledkem je lahodný mojito, který si můžeme užít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *