Jak sušit borůvky v sušičce

Jak sušit borůvky v sušičce

Sušení borůvek v sušičce je jedním z nejjednodušších způsobů, jak si uchovat jejich chuť a vůni. Sušením borůvek v sušičce můžete získat výživnou a chutnou pochoutku, kterou můžete použít do různých jídel. Sušení borůvek v sušičce je také skvělý způsob, jak si uchovat jejich výživné hodnoty. Tento článek vám pomůže naučit se, jak sušit borůvky v sušičce.

Vybírání borůvek

Než začnete sušit borůvky v sušičce, je důležité vybrat ty správné. Nejlepší je vybrat si čerstvé borůvky, které jsou zralé a plné chuti. Pokud je to možné, vyberte si borůvky, které byly sklizeny přímo z keřů. Pokud je to možné, vyhněte se borůvkám, které byly sklizeny z trhu.

Příprava borůvek

Před sušením borůvek v sušičce je důležité je správně připravit. Nejprve je důležité borůvky očistit od nečistot a zbytků. Poté je důležité borůvky osušit, aby se zabránilo plísním. Nejlepší je borůvky osušit pomocí papírového ručníku.

Sušení borůvek v sušičce

Až budou borůvky připravené, můžete je začít sušit v sušičce. Nejprve je důležité nastavit sušičku na nízkou teplotu. Nejlepší je nastavit teplotu na mezi 40 a 50 stupňů Celsia. Poté je důležité borůvky rozložit na sušícím plechu a sušit je po dobu 4 až 6 hodin.

Skladování sušených borůvek

Až budou borůvky sušené, je důležité je správně skladovat. Nejlepší je borůvky skladovat v uzavřené nádobě, která je vyrobena z nerezové oceli nebo skla. Borůvky by měly být skladovány na suchém a chladném místě. Sušené borůvky by měly být skladovány po dobu až 6 měsíců.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *