Jak stylově zabavit roční dítě: 10 zábavných nápadů!

Možná si myslíte, že zabavit dítě je jednoduché: nakrmit ho, vyměnit plenky a dát mu na nohy hračky. Ale jak vám řekne každý nový rodič, každé dítě má své vlastní požadavky. Roční dítě je zuřivý soupeř (a nestydí se to dát najevo), což znamená, že vytvoření atmosféry zábavy a her je ještě důležitější než obvykle. Zabavit dítě nemusí být složité ani nákladné! Zde je 10 nápadů, které vaše přátele nechají v úžasu (a možná za vás dokonce utratí své peníze na dovolenou).

Nechte ho pomáhat v kuchyni

Během prvního roku života bude vaše dítě pravděpodobně schopné se samo najíst. Proto je dobré nechat ho pomáhat v kuchyni. Nechte ho, aby si osvojilo základy vaření tím, že bude připravovat jídlo pro vás a své rodiče. Kromě toho mu můžete nabídnout, že pro rodinu připravíte jeho oblíbená jídla. Pro dítě to může být dobrý způsob, jak si procvičit jemnou motoriku, protože vám bude se vším pomáhat.

Hrajte si s ním v jeho pokoji

Až vaše dítě trochu povyroste, začne se v pokoji prosazovat samo. I když bude ve vašem pokoji jen krátce, bude se tam cítit více jako doma. Je také dobré dát mu vlastní pokoj, jakmile se dokáže samo posadit. I když vaše dítě nepotřebuje mnoho prostoru, snažte se mu dát vlastní pokoj alespoň do jeho jednoho roku.

Pořádejte čajové dýchánky

Pokud si vaše dítě rádo hraje na čajový dýchánek, budete překvapeni, jak rádo vám bude pomáhat s jeho podáváním. Může to být skvělý stmelovací zážitek pro celou rodinu a je to spousta zábavy. Nejdříve však čaj připravte: v ideálním případě bude vaše dítě moci chvíli pomáhat s vařením a servírováním čaje, než ho začnete podávat hostům. Můžete také zkusit podávat jiné občerstvení a nápoje vhodné pro děti, například jogurt, müsli tyčinky nebo s’mores.

Nebojte se ho nechat pomáhat v domácnosti.

Jak bude vaše dítě starší, začne také pomáhat v domácnosti. To může být skvělý způsob, jak si zacvičit a zároveň strávit čas s dítětem. Může se stát, že vaše dítě dokáže dělat vše, co děláte vy, ale jen si neuvědomuje, jak na to. V takovém případě mu pomoc v domácnosti umožní vyzkoušet si, jaké to je být rodičem.

Překvapte ho nečekanými aktivitami

Pokud je vaše dítě o něco starší, může se začít samo těšit na trochu zábavy. Může to být důsledek toho, že se samo pohybuje po domě, nebo se s vámi prostě jen chce bavit bez dozoru. Může například rád pomáhat s nádobím, takže ho požádejte, aby naložilo myčku nebo vám pomohlo složit prádlo. Další možností je dát mu trochu peněz a nechat ho hrát nějakou hru. Ať už zvolíte cokoli, ujistěte se, že předem zná pravidla, aby se nerozčiloval, když nevyhraje.

Závěr

Vaše dítě je zábavné, bublinkové a zvědavé stvořeníčko. Ale také roste a vy se na to musíte připravit. Nemůžete své dítě jen tak hodit do hlubokého bazénu a dívat se, jak plave. Musíte ho naučit plavat a lekce plavání obvykle stojí peníze. Přesto existuje spousta způsobů, jak zajistit, aby se vaše děťátko při učení cítilo pohodlně a bezpečně. Zapojení do her, pevná slova a vytvoření prostředí plného zábavy pomohou vašemu dítěti, aby se při dospívání cítilo dobře ve své kůži.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *