Jak správně vybrat krmivo pro psy

Psi jsou vděčnými a věrnými domácími mazlíčky. Jde o velké parťáky, kteří jsou bráni jako členi rodiny, a proto je potřeba dbát i na jejich správnou výživu. Oblíbené jsou zejména granule pro psy, protože obsahují všechny potřebné látky, pohodlně se skladují a snadno se s nimi manipuluje. A jak vybrat ty nejvhodnější? To vám prozradíme v tomto článku.

Vyvážený poměr živin

Pro optimální zdraví psa je nutné zajistit vyvážený příjem všech důležitých živin. Hlavní složkou v krmivu by mělo být maso, dále kvalitní sacharidy a menší procento tuků. Granule by měly být doplňovány také konzervami či jiným zdrojem masa doplněného o přílohu. Uvidíte, že správně a dostatečně živený pes bude mít energie na rozdávání a snížíte riziko vzniku nejrůznějších onemocnění a problémů.

Podle velikosti a stáří psa

Důležitým faktorem pro výběr granulí pro psa je jeho velikost. Jiné krmivo je vhodné pro malá plemena a rozdílnou variantu zvolíte pro krmení velkých psů. Záleží také na stáří. Výživnější a na tuk bohatší granule potřebují hlavně štěňata, která jsou ve vývinu. Naopak staří psi potřebují více vápníku a minerálů a zároveň krmivo s menší energetickou hodnotou. Sledujte, pro jakou životní fázi psa jsou vybrané granule vhodné.

Záleží i na ceně

Hlavně v případě, kdy máte psů více, a spotřebují velké množství granulí, hodí se vybírat i s ohledem na cenu. Větší balení zpravidla vycházejí cenově lépe v porovnání s menšími pytli. Roli samozřejmě hraje také značka. Pokud budete číst složení, můžete vybrat levné granule pro psy s překvapivě dobrým obsahem živin a jednotlivých složek. Hlavní roli by mělo hrát maso. Různé krmivo pro psy i další zvířata najdete na internetovém obchodě Fera24.cz, kde můžete vše potřebné pro své domácí mazlíčky rovnou nakoupit za výhodné ceny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *