Jak spařit rajčata

Jak spařit rajčata

Spařování rajčat je jednou z nejjednodušších a nejrychlejších metod, jak získat zralá rajčata. Spařováním se z rajčat odstraní slupka, což umožňuje rychlejší přípravu jídel. Spařování rajčat je také skvělý způsob, jak získat chutnou šťávu, kterou můžete použít do salátů, omáček nebo jiných jídel. Tento článek vám ukáže, jak spařit rajčata a jak je použít ve vašich oblíbených receptech.

Vyberte si správná rajčata

Než začnete spařovat rajčata, je důležité vybrat si správná rajčata. Nejlepší je použít zralá rajčata, která jsou měkká a mají jasnou barvu. Pokud jsou rajčata příliš tvrdá, může být obtížné je spařit. Rajčata by měla být také čerstvá a bez škvrn.

Připravte si nádobu na spařování

Před spařováním rajčat je důležité připravit nádobu na spařování. Nejlepší je použít velkou nádobu, která je dostatečně velká na to, aby se do ní vešla voda a rajčata. Nádobu naplňte vodou a přidejte lžíci soli.

Spařte rajčata

Když je nádoba naplněná vodou, můžete do ní vložit rajčata. Rajčata by měla být ponořena do vody. Nádobu přikryjte a nechte vařit po dobu 5 až 10 minut. Po uplynutí této doby by měla být slupka rajčat měkká a snadno se odděluje.

Odstraňte slupku

Po spaření rajčat je důležité odstranit slupku. Slupka by měla být snadno oddělitelná. Pokud je slupka příliš tvrdá, můžete rajčata nechat ještě chvíli vařit. Po odstranění slupky můžete rajčata použít ve vašem oblíbeném receptu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *