Jak si vyrobit odlakovač

Jak si vyrobit odlakovač

Odlakovač je nezbytným nástrojem pro údržbu a čištění domácnosti. Je to směs chemikálií, která se používá k odstranění lepidel, mastnoty, oleje a dalších nečistot z různých povrchů. Odlakovač je obzvláště užitečný pro čištění kuchyňských pracovních ploch, koberců, nábytku a dalších povrchů. Pokud se vám nechce utrácet za drahé odlakovače, můžete si jej snadno vyrobit doma. Níže jsou uvedeny kroky, které vám pomohou vyrobit si vlastní odlakovač.

Suroviny

Nejdříve si musíte pořídit některé základní suroviny. Budete potřebovat jednu sklenici vody, jednu sklenici octa, jednu sklenici amoniaku a jednu sklenici běžného domácího pracího prášku. Všechny tyto suroviny jsou snadno dostupné v obchodě s potravinami nebo v obchodě se zahradními potřebami.

Smíchání

Poté, co máte všechny suroviny, můžete je smíchat dohromady. Vezměte si velkou nádobu a smíchejte všechny suroviny dohromady. Můžete použít lžíci nebo špachtli k míchání. Míchejte, dokud se všechny suroviny nespojí dohromady.

Filtrování

Poté, co máte směs hotovou, musíte ji přefiltrovat. Vezměte si gázu nebo jemný filtrační papír a přefiltrujte směs. To vám pomůže odstranit všechny nečistoty a zbytky surovin.

Skladování

Poté, co máte hotový odlakovač, je důležité jej správně skladovat. Nejlepší je skladovat odlakovač v uzavřené nádobě, aby se zabránilo vystavení přímému slunečnímu záření. Uchovávejte odlakovač mimo dosah dětí a zvířat.

Vyrobení odlakovače je snadný proces, který může ušetřit spoustu peněz. Stačí si pořídit některé základní suroviny, smíchat je dohromady, přefiltrovat a skladovat. Pokud budete postupovat podle výše uvedených kroků, měli byste mít vlastní odlakovač připravený k použití.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *