Jak se zbavit senné rýmy

Jak se zbavit senné rýmy

Senná rýma je běžným problémem, který může způsobit nepříjemné příznaky, jako je ucpaný nos, kýchání, slzení očí a bolesti hlavy. Naštěstí existuje několik způsobů, jak se senné rýmy zbavit. Následující článek popisuje některé z nejúčinnějších způsobů, jak se senné rýmy zbavit.

Užívání léků

Užívání léků je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak se senné rýmy zbavit. Existuje několik druhů léků, které mohou pomoci zmírnit příznaky senné rýmy. Mezi tyto léky patří antihistaminika, decongestanty a kortikosteroidy. Tyto léky mohou pomoci zmírnit otok nosní sliznice a uvolnit ucpaný nos.

Vdechování páry

Vdechování páry je dalším účinným způsobem, jak se senné rýmy zbavit. Vdechování páry může pomoci zmírnit otok nosní sliznice a uvolnit ucpaný nos. Nejlepší způsob, jak to provést, je vdechovat páru z horké lázně nebo z horké sprchy. Můžete také použít inhalátor nebo inhalátor s éterickými oleji.

Užívání vitamínů

Užívání vitamínů může také pomoci zmírnit příznaky senné rýmy. Vitamín C je obzvláště účinný při zmírňování příznaků senné rýmy. Vitamín C můžete získat z potravin, jako je citrusové ovoce, zelenina a ořechy. Můžete také užívat vitamíny ve formě doplňků stravy.

Používání nosních sprejů

Používání nosních sprejů je dalším účinným způsobem, jak se senné rýmy zbavit. Nosní spreje mohou pomoci zmírnit otok nosní sliznice a uvolnit ucpaný nos. Existuje několik druhů nosních sprejů, které můžete použít, včetně solných sprejů, které mohou pomoci zmírnit příznaky senné rýmy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *