Jak se zbavit ptactva

Myslíte si, že se nezvládáte vypořádat s ptáky, kteří obtěžují vaši zahradu? Ptáci mohou být zdrojem potíží, ať už poškozují vaše rostliny, či dokonce ničí vaši střechu. Je to však možné se jich zbavit bez toho, abyste museli použít chemické pesticidy? Ano, je to možné! V následujícím článku se dozvíte 5 efektivních způsobů, jak se ptactva zbavit.

Odstranění příčin problémů

Ptáci mohou být velmi nepříjemní, obzvlášť když se rozhodnou hnízdit přímo ve vašem dvoře. Existují různé způsoby, jak se zbavit ptactva, ale nejdůležitější je odstranit příčiny problému. Za prvé, měli byste se ujistit, že jsou vaše odpadky správně uzavřeny a uloženy. Abyste snížili atrakci ptáků, doporučuje se omezit používání občerstvení a jídla v okolí. Pokud ptáci často hnízdí na vašem pozemku, je důležité odstranit důvody, které je přitahují. Měli byste zakryté veškeré volné stromy a keře, abyste zabránili hnízdění. Pokud jsou ve vašem dvoře stromy s otevřenými korunami, doporučuje se pečlivě jej upravit, aby nebyly příliš kompaktní. Je také důležité poskytnout ptákům místo, kde by se mohli schovat a ukrýt před divokými predátory. To může být provedeno pomocí stromů s hustou korunou a dostatečným množstvím keřů.

Přirozené metody odebrání ptáků

Přirozené metody odebrání ptáků jsou efektivní způsob, jak se zbavit ptactva, které poškozuje domov. Tyto metody vyžadují studium ptáků a jejich prostředí, aby se zabránilo opětovné invazi.

Mezi nejúčinnější metody patří nastavení nástrah, změna způsobu zavlažování oblasti nebo instalace fyzických bariér. Návnady mohou být koupeny v obchodě nebo se dají vyrobit doma a přírodní prostředí může být změněno tím, že se sníží jeho celkovou vlhkost. Fyzické bariéry mohou být tvořeny pletivem nataženým mezi stromy nebo vyvýšeným plotem, který zabrání ptákům ve vstoupit do domu nebo na pozemek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *