jak se oholit

Holení se pro mnoho mužů stává denní rutinou. Je důležité vědět, jak se správně oholit, aby byl výsledek dokonalý. Tento článek vás naučí, jak na to. Poradíme vám, jak zůstat bez holení, jaké je nejlepší holící strojky a jak se oholit, abyste se cítili svěží a úhlední. Také se dozvíte, jak odstranit holení podle typu pleti.

Příprava pleti: jak se připravit na holení

Plet je základem pro dobré holení. Proto je důležité vědět, jak připravit pokožku na holení. Nejprve musíte svou pokožku vyčistit, abyste odstranili veškerý make-up a nečistoty. Doporučuje se použít lehké čisticí prostředky bez alkoholu, aby se pokožka nevysušila. Poté je důležité, abyste si plet před holením změkčili. Někteří lidé to provádějí tím, že plet nechávají namočenou v teplé vodě po dobu 5-10 minut. Kromě toho se doporučuje používat kvalitní holící krém nebo pěnu. Tyto produkty mohou pomoci zjemnit pokožku a zabránit dráždění. Pro nejlepší výsledky používejte kvalitní holící břitvu a nařezávejte vždy proti směru růstu vlasů.

Způsoby holení: jak se oholit dle typu pleti

Mnoho mužů vyhledává nejlepší způsoby holení, aby si mohli udržet dobrou pleť. Záleží na typu pleti, jakou metodu holení zvolit. Pro mastnou pleť je nejlepší, pokud se holení provádí bez emulze. Dobře je také, pokud je holení prováděno výhradně po sprše, aby se póry otevřely a holicí strojek lépe procházel kůží. Pro suchou pleť je nejlepší použít jemný holící strojek nebo brýle. Emulze nebo holící krém by měl být nanesen na suchou kůži, aby se hydratovala. Při holení této pleti je důležité neholit se proti směru růstu vlasů, aby se zabránilo podráždění. Pro citlivou pleť je nejlepší, aby se holení provádělo pouze ve směru růstu vlasů. Před holením by se měla pokožka na tváři změkčit a uvolnit. Naneste krém nebo emulzi a nechte jej působit několik minut, aby se vlasy změkčily. Použijte jemný holící strojek nebo břitvu. Na citlivou pokožku se nedoporučuje používat brýle.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *