Jak rozmrazit droždí

Jak rozmrazit droždí

Droždí je klíčovou ingrediencí pro výrobu domácího chleba, pizzy a dalších pečiv. Jeho použití je velmi jednoduché, ale jeho skladování může být obtížné. Pokud jste si koupili droždí a nechali ho v lednici, je čas ho rozmrazit. Tento článek vám pomůže pochopit, jak rozmrazit droždí.

Příprava

Než začnete s rozmrazováním droždí, je důležité připravit si nádobu na jeho skladování. Nejlepší je použít plastovou nádobu s víkem, která je dostatečně velká na to, aby se do ní vešlo všechno droždí. Nádobu je třeba důkladně vyčistit a opláchnout, aby se zabránilo kontaminaci.

Rozmrazování

Nejjednodušší způsob, jak rozmrazit droždí, je použít mikrovlnnou troubu. Droždí je třeba vložit do nádoby a zapnout mikrovlnnou troubu na nízkou teplotu. Nechte ho v mikrovlnce po dobu 10 až 15 sekund. Poté vyjměte nádobu a zkontrolujte, zda je droždí rozmražené. Pokud ne, můžete jej vložit zpět do mikrovlnné trouby a nechat jej tam po dobu dalších 10 až 15 sekund.

Skladování

Po rozmrazení je důležité, abyste droždí skladovali správně. Nejlepší je jej uložit do chladničky. Droždí je třeba uložit do nádoby s víkem a uzavřít ji. Nádobu je třeba umístit do chladničky a nechat ji tam po dobu až jednoho měsíce.

Použití

Až budete připraveni použít droždí, je třeba jej nejprve rozmíchat. Nejlepší je jej rozmíchat ve vlažné vodě. Poté jej můžete přidat do těsta a začít s pečením.

Rozmrazování droždí je velmi jednoduché. Stačí použít mikrovlnnou troubu a nádobu na jeho skladování. Důležité je také správně jej skladovat a připravit před použitím. Pokud budete postupovat podle těchto kroků, budete mít kvalitní droždí, které je připraveno k použití.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *