Jak otevřít láhev vína bez otvíráku na lahve

Photo byShutterbug75 onPixabay

Je to častý problém – máte na návštěvě přátele, lahodnou láhev červeného a nemáte ji jak otevřít. Tedy pokud nemáte sadu klíčů od vína nebo jiný tajný trik v rukávu. Naštěstí existuje několik způsobů, jak otevřít láhev bez otvíráku. Stačí být vynalézavý a mít s sebou hlavu plnou nápadů. Abychom vám pomohli, sestavili jsme 10 nejlepších triků, jak otevřít láhev vína bez zátky.

Mimochodem, můžete se také podívat na náš seznam nejlepších otvíráků na víno.

Otevírání lahví vína pomocí boty

Zní to trochu zvláštně, ale ve skutečnosti je to skvělý trik, jak rychle otevřít láhev vína. Jednoduše položte botu na láhev a zatlačte na podpatek, abyste porušili pečeť a uvolnili víno. Aby bylo uchopení láhve ještě snazší, stačí nejprve na láhev položit hadřík nebo kus látky. Tato metoda nejlépe funguje u lahví, které mají syntetické těsnění.

Použití pera k otevření láhve vína

Tohle je opravdu šikovný trik a vlastně i zábavný. Jednoduše vyjměte inkoustovou kazetu a položte pero na horní část korku. Pak perem otáčejte, dokud se korek neodstraní. Tato metoda funguje nejlépe na syntetické zátky. Případně můžete také zkusit vyjmout inkoustovou kazetu a hrotem pera porušit pečeť.

Použití kroužku na klíče a gumičky k otevření láhve vína

Toto je skvělý trik, jak otevřít láhev vína, pokud u sebe nemáte žádné jiné pomůcky. Jednoduše omotejte gumičku kolem konce kroužku na klíče a přiložte ji na korek. Poté kroužkem na klíče otáčejte, dokud se zátka neodstraní. Tato metoda nejlépe funguje na syntetické zátky.

Použití kovové lžičky k otevření láhve vína

Toto je skvělý trik, jak otevřít láhev vína, pokud u sebe nemáte žádné jiné pomůcky. Jednoduše položte lžíci na korek a otáčejte s ní, dokud se korek neodstraní. Tato metoda nejlépe funguje na syntetické korky.

Otevření láhve vína pomocí zapalovače

Toto je skvělý trik, jak otevřít láhev vína, pokud u sebe nemáte žádné jiné pomůcky. Jednoduše položte zapalovač na špunt a tlačte, dokud se špunt neodstraní. Tato metoda nejlépe funguje u syntetických zátek. Buďte však opatrní, je možné láhev zapálit!

Fén na vlasy k otevření láhve vína

Tohle je skvělý trik, jak otevřít láhev vína, pokud u sebe nemáte žádné jiné pomůcky. Jednoduše položte fén na zátku a tlačte, dokud se zátka neodstraní. Tato metoda nejlépe funguje na syntetické zátky.

Pomocí kladiva a hřebíku rozbijte pečeť a otevřete korek.

Toto je skvělý trik, jak otevřít láhev vína, pokud u sebe nemáte žádné jiné pomůcky. Jednoduše přiložte hřebík na korek a zatloukejte, dokud se korek neodstraní. Tato metoda funguje nejlépe na syntetické zátky.

Závěr

Doufáme, že se vám náš seznam způsobů, jak otevřít láhev vína bez otvíráku, líbil. Vyzkoušeli jste některý z nich? Dejte nám vědět v komentářích níže. Další užitečné vychytávky do domácnosti najdete v našem seznamu 101 chytrých vychytávek, které vám usnadní život. Šťastné pití!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *