jak ohřát jitrnici

Ohřívání jitrnice je snadné a rychlé. Stačí znát správné postupy jak se o to postarat. Jitrnice patří mezi oblíbené pohoštění svátečního stolu, ať už při Vánocích nebo k Velikonocím. Níže uvádíme dostupné postupy ohřívání jitrnice, aby byla vždy křupavá a dochuťována tak, aby ji ocenili všichni přítomní.

Pečení jitrnice v troubě

Pečení jitrnice v troubě je jedním z nejlepších způsobů, jak tento klasický český pokrm ohřát. Nejprve je třeba troubu předehřát na vysokou teplotu asi 190°C. Poté jitrnici vložte do kastrolu, přidejte sůl, pepř a další koření, dle chuti, a přidejte máslo. Poté ji vložte do trouby a pečte ji přibližně 25 minut, dokud se maso nezměkne. Občas v průběhu pečení přelijte maso vývarem z masa.

Jitrnici můžete podávat s bramborem, knedlíkem nebo pečivem – podle chuti. Takto připravená jitrnice je výborná a i když trvá nějakou dobu, než se připraví, je to skvělý způsob, jak tento český pokrm ohřát.

Ohřívání jitrnice na plotně

Ohřívání jitrnice na plotně je jedním z nejjednodušších a nejrychlejších způsobů, jak připravit jitrnici. Pro ohřívání jitrnice na plotně potřebujete pánvi, ve které ji nejprve osmahněte. Nejprve na ní nasypte několik lžící oleje a počkejte, až bude rozehřátý. Jitrnici nakrájejte na kousky a vložte je do pánve. Osmažte ji z obou stran dozlatova a poté přidejte sůl a další koření dle chuti.

Teplotu byste měli postupně zvyšovat, aby se jitrnice dostatečně propekla. Ohříváním zajistíte, že se jitrnice začne lépe kroutit a získá lahodnou chuť. Na konci pečení můžete na jitrnici nastrouhat trochu čerstvého sýra a nechat ji ještě chvíli ohřát. Po ohřátí jitrnice na plotně můžete podávat s čerstvým pečivem a oblíbeným dipem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *