Jak odstranit žmolky

Jak odstranit žmolky

Žmolky jsou nepříjemným problémem, který se vyskytuje u všech druhů oděvů. Můžou se objevit na rukávech, nohavicích, kalhotách nebo dokonce na svetrech. Žmolky jsou vyvolány třením ostatních vláken o sebe, což způsobuje, že se vlákna začnou zamotávat. Žmolky mohou být velmi nepříjemné a mohou způsobit, že se oděv bude cítit nepohodlně. Naštěstí existuje několik způsobů, jak se žmolky zbavit.

Škrábání

Škrábání je jedním z nejjednodušších způsobů, jak se žmolky zbavit. Nejprve je třeba oděv rozepnout a poté žmolky škrábat nehty. Je důležité, abyste se snažili škrábat jemně, abyste nepoškodili vlákna. Pokud je žmolky obtížné škrábat, můžete použít pinzetu nebo nůžky.

Štětcem

Dalším způsobem, jak se žmolky zbavit, je použití štětce. Štětec je nejlepší použít na oděvy, které jsou vyrobeny z hedvábí nebo jiných jemných materiálů. Štětec by měl být jemný a měl by být používán ve směru vláken. Štětcem můžete žmolky rozčesat a zbavit se jich.

Žehlení

Žehlení je dalším způsobem, jak se žmolky zbavit. Nejprve je třeba oděv rozepnout a poté jej přeložit na druhou stranu. Poté je třeba žehličku nastavit na nízkou teplotu a žehlit žmolky. Je důležité, abyste se snažili žehlit jemně, abyste nepoškodili vlákna.

Chemické čištění

Chemické čištění je dalším způsobem, jak se žmolky zbavit. Tento postup je vhodný pro oděvy, které jsou vyrobeny z jemných materiálů, jako je hedvábí nebo vlna. Nejprve je třeba oděv odeslat do čistírny a poté jej nechat čistit chemicky. Tento postup by měl odstranit žmolky a zároveň oděv změkčit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *