Jak nechat dozrát broskve

Jak nechat dozrát broskve

Broskve jsou jedním z nejoblíbenějších druhů ovoce. Jsou sladké, šťavnaté a mají mnoho zdravotních výhod. Abyste si mohli užít všechny tyto výhody, je důležité, abyste věděli, jak správně nechat broskve dozrát.

Kdy je nejlepší čas na sklizeň

Nejlepší čas na sklizeň broskví je v závislosti na druhu. Některé druhy jsou zralé, když je jejich slupka zbarvená do oranžova, zatímco jiné druhy jsou zralé, když je jejich slupka zbarvená do žluta. Pokud nevíte, jaký druh broskví máte, můžete je vyzkoušet. Pokud je slupka měkká, je pravděpodobné, že je zralá.

Jak skladovat broskve

Broskve by měly být skladovány v chladném, suchém prostředí. Nejlepší je je skladovat v chladničce. Pokud je skladujete v chladničce, měly by být v uzavřeném obalu nebo v plastovém sáčku. Pokud je skladujete mimo chladničku, měly by být v uzavřeném obalu nebo v plastovém sáčku a umístěny na chladném, suchém místě.

Jak urychlit dozrávání

Pokud chcete urychlit dozrávání broskví, můžete je umístit do papírového sáčku. Papírový sáček udržuje vlhkost a teplo, což urychluje dozrávání. Můžete také umístit do sáčku jiné druhy ovoce, jako je jablko nebo banán, které produkují ethylen, což je látka, která urychluje dozrávání.

Jak zjistit, zda jsou broskve zralé

Nejjednodušší způsob, jak zjistit, zda jsou broskve zralé, je vyzkoušet je. Pokud je slupka měkká, je pravděpodobné, že je zralá. Můžete také zkontrolovat barvu slupky. Pokud je slupka zbarvená do oranžova nebo žluta, je pravděpodobné, že je zralá. Pokud je slupka ještě zelená, je pravděpodobné, že je nezralá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *