jak naložit česnek

Připravit česnek je snadné, a to bez ohledu na to, jak ho chcete naložit – klasicky v soli, ve víně nebo konzervovat. Pokud máte česnek a chcete zjistit, jak ho naložit, tento článek je pro vás. Zde najdete všechny informace o tom, jak naložit česnek, kromě základních postupů a receptů. Takže pokud máte chuť vyzkoušet si naložení česneku, neváhejte a pusťte se do toho!

Základní postupy pro nakládání česneku

Nakládání česneku je snadný proces, který vám umožní ušetřit peníze a čas. Začněte tím, že česnek oloupete a odříznete končetiny. Poté jej nakrájejte na přibližně stejnou velikost. Pro nejlepší výsledky používejte přísně čerstvý česnek.

Dalším krokem je nasekat česnek tak, aby byl vhodný pro skladování. To znamená, že se musíte rozhodnout, jaký typ skladování chcete: sušení, mražení, sušení na vzduchu, nakládání do octa nebo nakládání do soli. Každý způsob skladování má své vlastní specifické postupy. Sušení na vzduchu vám umožní uchovat česnek nejdéle. Při sušení je důležité udržovat česnek na teplém a suchém místě. Pro mražení česnek musíte nejprve rozdělit do jednotlivých částí a poté jej mražit. Nakládání do octa vyžaduje, aby česnek byl důkladně opláchnutý, poté jej můžete naložit do octa. Nakládání do soli je také velmi jednoduché: česnek pouze zalijte solí, která mu zabrání kvašení a udrží jej čerstvý déle.

Recepty na naložení česneku

Recept 1:

Naložení česneku je snadné a rychlé. Nejdříve si vezměte česnek a zbavte ho slupky. Potom jej rozdělte na stroužky a dejte do větší nádoby. Vylijte do nádoby dostatečné množství kvalitního octa a soli. Promíchejte a nechte česnek macerovat alespoň přes noc. Poté přidejte trochu cukru a bílého vína. To ochutí naložený česnek. Nádobu pak uzavřete víčkem a nechte vychladit alespoň 12 hodin.

Recept 2:

Můžete také naložit česnek společně s jinými kořeními. Vezměte si kvalitní česnek a opět jej zbavte slupky. Poté jej rozdělte na stroužky a dejte do větší nádoby. Do nádoby přidejte jemně nasekanou petrželku, koriandr, pepř a chilli papričky. Poté lijte ocet, sol a cukr a promíchejte. Nádobu uzavřete a nechte macerovat alespoň 12 hodin. Poté je česnek připraven k použití.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *