Jak najít domáci práce bez poplatku a podvodu?

Image Source: FreeImages

Práce z domova si v posledních letech získala oblibu zejména u mileniálů. Gig ekonomika je skvělou příležitostí pro lidi, kteří chtějí pracovat z domova, vydělat si nějaké peníze a vyvážit svůj život. Najít tu správnou práci z domova však může být složité, zejména pokud nevíte, kde hledat.Existuje mnoho podvodů, které lidem namlouvají, že budou moci pracovat z domova. Účtují si registrační poplatky, předplatné nebo cokoli jiného pod záminkou, že vám pomohou najít práci jako maminka na mateřské, influencerka na sociálních sítích nebo jakoukoli jinou roli, kterou lze vykonávat na dálku.Práci z domova lze najít na webových stránkách, jako je Upwork (není zdarma), eLance (není zdarma) a Fiverr (není zdarma). Tyto stránky jsou zcela legální a bezpečné. Existuje však také spousta podvodných stránek, které předstírají, že nabízejí úžasné pracovní příležitosti na doma, aby z vás vytáhly vaše osobní údaje a peníze. Zde je návod, jak můžete najít legální domácí práce bez poplatků a podvodů!

Jaké jsou příznaky podvodu při práci z domova?

Podvod s prací z domova obvykle propagují podvodníci, kteří se vydávají za legitimní pracovní příležitosti pro lidi hledající dodatečný příjem. Podvodníci se vás snaží přesvědčit, že prací z domova můžete vydělat spoustu peněz, ale neřeknou vám, že to vyžaduje špičkové dovednosti, obrovské časové nasazení a velké finanční investice.

Zde jsou některé příznaky podvodu s prací z domova:

 • Slibují vám, že budete vydělávat tisíce dolarů denně, ale neřeknou vám, kolik úsilí do toho musíte vložit.
 • Podvedou vás, abyste si koupili členství nebo se přihlásili k odběru služby (například placeného kurzu) tím, že vás vyděsí hrozbami typu „váš účet bude deaktivován“ nebo „bez tohoto kurzu nevyděláte žádné peníze“.
 • Neukážou vám, kolik peněz vyděláte za čas, který investujete. Je to červený signál, pokud nemůžete hned na začátku zjistit, kolik vyděláte, nebo pokud jste nuceni si něco koupit, abyste mohli začít.

Legitimní práce z domova, která si neúčtuje poplatky

Pokud hledáte práci z domova, můžete najít mnoho legitimních příležitostí. Možná však budete muset provést určitý průzkum, abyste se k nim dostali. Práci nenajdete pomocí rychlého vyhledávání na Googlu; budete muset jít dál než jen na rychlý dotaz ve vyhledávači.

 • Existuje mnoho webových stránek, které nabízejí práci z domova. Pokud chcete najít legitimní práci z domova, musíte začít hledat na recenzních stránkách, jako je ScamHaters. Tyto stránky vám pomohou určit, které webové stránky jsou podvodné a které legitimní.
 • Můžete začít na jedné z těchto webových stránek a poté provést vlastní průzkum, abyste se ujistili, že je daná příležitost legitimní. Ujistěte se, že webová stránka není podvod. Pokud chcete pracovat z domova a vydělat si trochu peněz bokem, můžete také najít mnoho legitimních webových stránek, které vám to umožní.
 • Můžete použít Google a vyhledat „práce z domova“. Můžete také vyhledat „data entry jobs“ nebo „online jobs“ a najít řadu webových stránek, které nabízejí legitimní způsoby, jak vydělávat peníze z domova.

Legitimní práce z domova, za kterou jsou účtovány poplatky

Je důležité si uvědomit, že existují také některé legitimní práce z domova, za které se vybírají poplatky. Klíčové je ujistit se, že je webová stránka legitimní a že účtovaný poplatek je pouze malá částka a nejedná se o velké předplatné, ze kterého se nemůžete vyvázat.

 • Webové stránky, které nabízejí příležitosti k práci z domova, si často účtují za své služby malý poplatek, který však obvykle slouží k pokrytí nákladů na reklamu a marketing, aby vám našly klienty. Prodávají vaše služby dalším lidem, kteří potřebují pomoc se svým podnikáním. Nemá tedy pro ně smysl do vás investovat, pokud z toho nemohou mít zisk. Proto byste měli počítat s tím, že za služby zaplatíte.
 • Některé webové stránky také vyžadují, abyste zaplatili poplatek za školení. Například můžete zaplatit malý poplatek za absolvování kurzu o tom, jak provádět zadávání dat z domova. Opět se to očekává, zejména pokud to chcete dělat jako práci na plný úvazek.
 • Pokud hledáte příležitost pro práci z domova, měli byste se poohlédnout po webových stránkách, které si účtují malý poplatek a poskytují záruku vrácení peněz. Pokud vám do určité doby nevrátí peníze, je to červená vlajka a neměli byste se k takové příležitosti přihlásit.
 • Pokud si nejste jisti, zda je určitá webová stránka legitimní, můžete si vyžádat zpětnou vazbu od ostatních, kteří pro společnost pracovali, nebo od lidí, kteří kurz absolvovali.

Jak najít bezpečnou práci z domova, která je placená a není to podvod?

 • Za práci z domova byste nikdy neměli nic platit. Pokud najdete webovou stránku, která po vás požaduje za práci z domova poplatek, jedná se o podvod.
 • K nalezení legitimních pracovních míst pro práci z domova můžete použít recenzní webové stránky, jako je ScamHaters. Můžete také použít Google a vyhledat „práce z domova“, „práce pro zadávání dat“ nebo „práce online“, abyste našli legitimní webové stránky, které nabízejí práci z domova.
 • K nalezení placených pracovních míst z domova můžete použít webové stránky, jako jsou Upwork, eLance a Fiverr. Tyto webové stránky jsou sice zpoplatněny, ale jsou legitimní. K nalezení práce z domova můžete použít také webové stránky jako Craigslist nebo Reddit.

Shrnutí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *