Jak efektivně čistit žaluzie

Jen málokdo by si dnes dokázal představit domácnost s absencí stínící techniky. Asi nejrozšířenějším a naprosto standardním řešením jsou vnitřní žaluzie. Velmi často se lze setkat taktéž s venkovními žaluziemi nebo nejrůznějšími druhy rolet. Především interiérové žaluzie, a je jedno, zda se jedná o horizontální nebo vertikální, mají zvýšenou potřebu čištění. Víte, jak efektivně postupovat při této činnosti?

Jak vyčistit žaluzie

Čištění žaluzií by měla být pravidelná práce, jedině tak zajistíte, že tyto stínící prvky budou neustále čisté a nutno říci, že ušpiněné žaluzie nepůsobí příliš vhodně ať již pro vás, obyvatele bytu samotné, nebo pro případné návštěvy.

Jemně navlhčený hadřík

Nejběžnějším způsobem čištění žaluzií je jemně navlhčený hadřík. Je to ale poměrně zdlouhavá činnost a někoho tím pádem může i snadno odradit. Navíc nemáte stoprocentní efektivitu, protože na některých, hůře dostupných místech, například na hranách žaluzií, může zůstat prach nebo špína.

Vysavače se speciálními nástavci

Další, daleko jednodušší možností je péče o rolety za pomoci vysavače. Velmi důležité však je, abyste zvolili správný nástavec. Chce to vyzkoušet, který vám bude nejvíce vyhovovat.

Při vysávání žaluzií se zaměřte i na výkon vysavače. Ten lze standardně nastavit. Je bezpodmínečně nutné, aby byl výkon spíše nižší. V opačném případě vám může v krajních případech dokonce žaluzie i poškodit, což by byla zbytečná komplikace při uklízení.

Umytí pod sprchou

Asi nejefektivnější bude, pokud žaluzie sundáte a umyjete pod sprchou, případně necháte na chvíli odmoknout v míse s vodou a čistícím prostředkem. Vyžaduje to samozřejmě sundání žaluzií, což však není ve většině případů naprosto žádným problémem.

Správná péče o žaluzie patří k základnímu úklidu domácnosti. Dále je vhodné ji doplnit vždy v době, kdy budete umývat okna!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *