Jak dlouho sušit jablka v sušičce

Jak dlouho sušit jablka v sušičce

Sušení jablek v sušičce je skvělý způsob, jak si uchovat jablka na dlouhou dobu. Sušením se z nich odstraní vlhkost a zabrání se tak jejich rychlému kazení. Sušení jablek v sušičce je také skvělý způsob, jak si uchovat jejich chuť a vůni. Pokud se rozhodnete sušit jablka v sušičce, je důležité vědět, jak dlouho je sušit.

Vybírání správných jablek

Než začnete sušit jablka v sušičce, je důležité vybrat správné jablka. Nejlepší je použít jablka, která jsou stejně velká a mají stejnou barvu. To zajistí, že se jablka suší stejnou rychlostí. Také je důležité, aby jablka byla čerstvá a nepoškozená.

Příprava jablek

Před sušením je důležité jablka správně připravit. Nejprve je třeba je očistit a odstranit všechny nečistoty. Poté je třeba je nakrájet na tenké plátky. Plátky by měly být stejné velikosti, aby se sušily stejnou rychlostí.

Sušení jablek

Jakmile jsou jablka připravena, můžete je vložit do sušičky. Sušička by měla být nastavena na teplotu mezi 40 a 50 stupni Celsia. Sušení by mělo trvat asi 8 až 12 hodin. Během sušení je důležité jablka občas obrátit, aby se sušily stejnoměrně.

Kontrola sušení

Po dokončení sušení je důležité jablka pečlivě zkontrolovat. Jablka by měla být tvrdá a měla by mít světle hnědou barvu. Pokud jsou jablka stále měkká nebo mají tmavou barvu, je třeba je ještě chvíli sušit. Jakmile jsou jablka správně usušená, můžete je uložit do uzavřené nádoby a skladovat až do 6 měsíců.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *