Čím vyčistit spáry kachliček

Čím vyčistit spáry kachliček

Kachlíky jsou oblíbeným materiálem pro obklady stěn a podlah v koupelnách a kuchyních. Jsou odolné, snadno se čistí a vypadají skvěle. Nicméně, aby vypadaly dobře, je důležité, abyste se starali o spáry mezi kachličkami. Ty se mohou snadno znečistit a zašpinit, takže je důležité je často čistit. Tento článek vám poradí, jak to udělat.

Čištění spár kachliček pomocí mýdla a vody

Nejjednodušší způsob, jak vyčistit spáry mezi kachličkami, je použít mýdlo a vodu. Nejprve si připravte směs mýdla a vody. Můžete použít jakékoli mýdlo, ale je lepší použít mýdlo na nádobí, protože je méně agresivní. Poté naneste směs na spáry mezi kachličkami a nechte ji působit po dobu 10-15 minut. Poté opláchněte vodou a otřete do sucha.

Čištění spár kachliček pomocí běžných čisticích prostředků

Pokud mýdlo a voda nejsou dostatečně účinné, můžete použít běžné čisticí prostředky. Nejprve si připravte směs čisticího prostředku a vody. Naneste směs na spáry mezi kachličkami a nechte ji působit po dobu 10-15 minut. Poté opláchněte vodou a otřete do sucha.

Čištění spár kachliček pomocí kyselin

Pokud jsou spáry mezi kachličkami velmi znečištěné, můžete je vyčistit pomocí kyselin. Nejprve si připravte směs kyseliny a vody. Naneste směs na spáry mezi kachličkami a nechte ji působit po dobu 10-15 minut. Poté opláchněte vodou a otřete do sucha.

Čištění spár kachliček pomocí speciálních čisticích prostředků

Pokud všechny výše uvedené metody selžou, můžete použít speciální čisticí prostředky určené pro čištění kachliček. Tyto prostředky jsou obvykle silnější než běžné čisticí prostředky, takže je důležité je používat s opatrností. Naneste prostředek na spáry mezi kachličkami a nechte jej působit po dobu 10-15 minut. Poté opláchněte vodou a otřete do sucha.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *