Čím nahradit vajíčko při obalování

Čím nahradit vajíčko při obalování

Vajíčko je běžnou součástí mnoha pokrmů, ale někdy je třeba jej nahradit. Pokud jste vegan nebo alergik, můžete se rozhodnout vynechat vajíčko z vaší stravy. Také můžete chtít nahradit vajíčko z jiných důvodů, například kvůli snížení cholesterolu nebo kalorií. Ať už je důvod jakýkoli, existuje mnoho způsobů, jak nahradit vajíčko při obalování.

Tofu

Tofu je vyrobeno z sójového mléka a je bohaté na bílkoviny. Je to skvělá náhrada vajec, protože jeho konzistence je podobná vajíčku. Tofu můžete nastrouhat nebo nastrouhat a použít jako náhradu vajec při obalování.

Banány

Banány jsou skvělou náhradou vajec při obalování. Stačí je rozmačkat a přidat do směsi. Banány dodají sladkou chuť a pomohou udržet směs pohromadě.

Mléko

Mléko je dalším skvělým způsobem, jak nahradit vajíčko při obalování. Můžete použít kravské, kokosové nebo mandlové mléko. Mléko pomůže udržet směs pohromadě a dodá jí lehkou sladkou chuť.

Aquafaba

Aquafaba je voda, ve které se vaří cizrna. Může být použita jako náhrada vajec při obalování. Aquafaba je bohatá na bílkoviny a má konzistenci podobnou vajíčku. Stačí ji přidat do směsi a pomůže udržet ji pohromadě.

Existuje mnoho způsobů, jak nahradit vajíčko při obalování. Tofu, banány, mléko a aquafaba jsou skvělé alternativy, které můžete použít. Tyto náhrady vajec jsou zdravější a mohou být použity ve většině receptů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *