čím nahradit polohrubou mouku

Jakmile se rozhodnete přejít na veganskou stravu nebo se snažíte zdravěji jíst, je důležité mít přehled o tom, které potraviny nahradit. Polohrubá mouka, kterou můžete najít v obchodech, je bohužel někdy zdrojem nezdravých nebo nesprávných ingrediencí. Proto je důležité poznat náhradní možnosti, které jsou vhodnější pro vaše stravovací potřeby. Následující článek se zabývá výběrem mouky, kterou lze nahradit polohrubou moukou.

Alternativy k polohrubé mouce

Alternativy k polohrubé mouce jsou široké. Obecně lze říci, že existuje celá řada možností, které lze použít k nahrazení polohrubé mouky. První možností je použít přímo hladkou mouku. Hladká mouka se používá často spolu s jinými druhy mouky, aby se získal lepší výsledek. Také je možné použít mouku z celých zrn. Celozrnná mouka je obecně uznávána za zdravější alternativu k polohrubé mouce, protože obsahuje více vlákniny a dalších živin.

Dalšími alternativami, které je možné použít k nahrazení polohrubé mouky, jsou také mouky s vyšším obsahem vlákniny, jako je mouka z hnědé rýže, pohanková mouka nebo kokosová mouka. Tyto druhy mouky pomáhají zvýšit nutriční hodnotu nádobí, které obsahují. Zatímco tato jídla mohou být méně pevná než ta, která jsou vyrobená z polohrubé mouky, jsou obecně vysoce hodnoceny.

Zdravější varianty stravování

Pokud se rozhodnete vyměnit polohrubou mouku za něco zdravějšího, existuje několik možností. První z nich je použít celozrnnou mouku, která je bohatá na vlákninu, živiny a minerály. Tato mouka je obvykle vyrobena z pšenice, pohanky, špaldy nebo jiných celozrnných obilovin a může být použita na výrobu pečiva, knedlíků a dalších sladkostí.

Další možností je použít mouku z neslazených obilovin, která je bohatá na bílkoviny a vápník. Tento druh mouky je obvykle vyroben z jáhel nebo pohanky a může být použit do těstovin, knedlíků a buchtiček. Také to může být použito na přípravu nákypů a koření. Můžete také experimentovat s jinými druhy obilovin jako je quinoa, kukuřice a rýže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *