čím nahradit koriandr

Koriandr je chutná, často používaná kořenící bylina, která dodává jídlu zajímavou chuť a vůni. Pokud se vám koriandr z nějakého důvodu nezamlouvá, nebo nemáte jej k dispozici, můžete jej nahradit jiným kořením. Existuje hned několik možností, jakými lze koriandr nahradit, například pepřem, tymiánem, petrželovou natí, citrónovou kůrou, mátou nebo majoránkou. Při náhradě koriandru je třeba vzít v úvahu, že některá koření mají jemnější chuť a vůni, a jiná naopak silnější.

Koriandr nahradit pepřem

Když chcete nahradit koriandr, je dobré vědět, že se nejlépe nahradí čerstvým pepřem. Pepř je velmi oblíbenou bylinkou, která dodá jídlu výraznou chuť. Je také skvělou alternativou k jiným druhům koření, které mají slabší chuť. Pokud budete používat čerstvý pepř, měli byste jej jemně nasekat a přidat jej do vařeného jídla ve stejné množství, jako byste použili koriandr.

Pokud použijete sušený pepř, měli byste jej nejprve rozdrtit na jemný prášek a přidat jej do jídla v menším množství, než když byste použili koriandr. Sušený pepř je silnější než čerstvý pepř, takže je důležité používat ho s mírou. Sušený pepř se také dá smíchat s jinými kořeními, jako je chilli nebo paprika, což vám umožní dosáhnout stejné chuti, jako když byste použili koriandr.

Koriandr nahradit bylinkami

V České republice se však často hojně používá a při nedostatku se hledají její alternativy. Některé bylinky jsou vhodným náhražkou pro koriandr.

Tymián je jednou z bylinek, které mají chuť a aroma podobné koriandru. Smíchaní s pepřem a solí vytvoří skvělou omáčku, která se hodí ke grilovanému masu a rybám. Oregano je dalším účinným náhražkou. Jeho silná chuť přidá jídlu silnou chuť a je často používán ve středomořské kuchyni. Zařazením několika kapek citronové šťávy a trochou mletého pepře se dá odpovídající chuť koriandru dokonale napodobit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *