bulgur co to je

Bulgur je oblíbenou surovinou v mnoha kuchyních napříč světem. Jedná se o velmi prospěšnou a zdravou ingredienci, jež má řadu využití v kuchyni. Je to speciální druh pšenice, která je namočena, pak osušena a nakonec namleta. Jsou jím připravovány lahodné saláty, polévky nebo jídla. Může být i skvělou náhradou za rýži nebo kuskus. Je také plná užitečných látek a vitamínů.

Co je bulgur

Je to předem opražená a namletá pšenice, která se získává odstraněním pšeničných slupiek. Předmětem zpracování je obvykle obilný slunečnice, který se používá k výrobě bulgu. Slízné obilí je sklizeno, osušeno, vodou mleté a následně opraženo.

Jeho textura je tvrdší než rýže a textura je také jemnější. Jeho barva je světle žlutá a jeho chuť je jemná. Bulgur se obvykle prodává v obchodech se zdravou výživou nebo ve specializovaných obchodech s potravinami. Může být použit jako náhrada pro rýži nebo pro přípravu zdravých a bohatých salátů, polévek a jiných pokrmů. Může se také přidat do různých pokrmů, jako je hummus nebo tabule.

Zdraví prospěšná ingredience

Bulgur, též burghul, je oblíbenou a zdravou ingrediencí především v arabské kuchyni. Jde o zrníčka z celozrnné pšenice, která je vhodná pro lidi s alergiemi nebo celiakií. Je to velice výživné a prospěšné jídlo, které má mnoho pozitivních účinků na zdraví.

Je bohatý na vitamín B1, B2 a B6, stejně jako na železo, hořčík, měď, zinek a fosfor. Vysoce kvalitní bílkoviny v bulguru pomáhají s udržením čerstvého a zdravého svalu. Vláknina obsažená v bulguru pomáhá snižovat hladinu cholesterolu a reguluje trávení. Je tu také malé množství sacharidů, které pomáhá udržet stálou hladinu cukru v krvi. Kromě toho obsahuje také anti-oxidanty, které pomáhají chránit buňky před poškozením volnými radikály. Může také pomoci při prevenci různých druhů rakoviny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *