bramborové placky se škvarky

Bramborové placky se škvarky jsou snadnou, chutnou a rychlou večeří. Jsou skvělé jako hlavní jídlo nebo jako příloha k hlavnímu jídlu. Jsou také vynikající k občerstvení. Vyrobit je je velmi jednoduché a lze je variovat na mnoho způsobů. Takže pojďme uvařit bramborové placky se škvarky!

Příprava bramborových plackek se škvarky

Příprava bramborových plackek se škvarky je velmi jednoduchá. Nejprve je třeba uvařit brambory. Po uvaření se brambory rozmačkají nebo nastrouhají. Pak se do nastrouhaných brambor přidají škvarky, které mohou být nejprve osmahnuty na pánvi, a také přidáme sůl a koření. Když je směs brambor a škvarků hotová, můžeme z ní tvarovat placičky. Pak je můžeme dobře osmažit, aby byly křupavé.

Místo nastrouhaných brambor se může použít jemně nastrouhaný chléb. Chléb se smíchá s uvařenými brambory a následně přidají škvarky. Nakonec se směs formuje do placiček a smaží. Takto připravené placky mají výraznou a lahodnou chuť.

Variace bramborových plackek se škvarky

Nejen že jsou chutné, ale jejich variace se často zdají být ještě chutnější. Jejich příprava je rychlá a snadná s některými základními ingrediencemi.

Nejvíce oblíbenou variací je klasická bramborová placka se škvarky, která se skládá z brambor, škvarku, vejce a mletého česneku. Můžete také přidat trochu sníženého másla nebo nastrouhanou cibuli, abyste získali další chuť. Nezapomeňte ještě přidat nějakou mletou papriku pro lehkou paprikovou chuť. Uvařením ve vyšším tuku dokončíte přípravu. Bramborové placky se škvarky jsou rychlé a snadné, takže je můžete připravit pro každý den.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *