balkonova rajcata

Neexistuje nic lepšího, než když je venku krásné počasí a můžete sedět na balkoně a pozorovat okolní krajinu. Balkonová rajčata jsou skvělou příležitostí, jak si tuto chvíli ještě více užít. Jsou to jednoduché na pěstování a produkují velké množství příjemných a chutných plodů. Budete potřebovat jen několik jednoduchých komponentů, jako je vhodná půda, nějaká konstrukce pro umístění truhlíků, odpovídající osvětlení a přírodní hnojivo. Ať už je to zábava pro celou rodinu, nebo pouhý relax, rozhodně se vám vyplatí vyzkoušet pěstování balkonových rajčat.

Příprava truhlíků pro balkonová rajčata

Pokud se rozhodnete pěstovat balkonová rajčata, musíte si připravit truhlíky. Ideální je použít truhlíky s objemem mezi 30-45 litry, aby měly rajčata dostatek prostoru k rozvoji. Nezapomeňte přidat drenážní otvory do dna truhlíku, protože rajčata potřebují stálé mírné zalévání a příliš mnoho vody může způsobit, že kořeny budou hnilobit.

V truhlíku je také nutné přidat dobrou zeminu. Je třeba zvolit kvalitní směs, která bude obsahovat dobře vyvinutou kompostovanou hmotu nebo rašelinu. Doporučujeme také přidat komplexní hnojivo, které je speciálně vyvinuto pro pěstování rajčat. Poté můžete truhlík osadit semeny nebo rostlinkami, a poté jej umístit na světlém, slunném místě na Vašem balkoně.

Osvětlení a hnojivo pro zaručený úspěch

Osvětlení je pro vaši rajčata na balkoně nezbytné. Nezáleží na tom, zda se jedná o umístění na slunné nebo tmavé straně, rajčata potřebují alespoň 6 hodin intenzivního světla denně. Proto je důležité, abyste vyrazili do obchodu s rostlinami a zakoupili si několik silných žárovek nebo LED světel, aby vaše rajčata rostla správně.

Dalším prvkem, který je nutný k zaručenému úspěchu, je hnojivo. Zonglování s hnojivem může být složité, ale je to docela jednoduché. Nejlepším způsobem, jak to udělat, je nalít několik kapek hnojiva do políčka každé dva týdny a pravidelně dobře zalévat. Hnojivo se postará o dostatečný přísun živin pro vaše rajčata, aby měla nejlepší možný výsledek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *