Babské rady ztvrdlé paty

Babské rady jsou jedním z nejužitečnějších způsobů, jak se vypořádat s některými každodenními problémy. Některé rady se vztahují na to, jak řešit ztvrdlé paty. Zde je pět nejužitečnějších babských rad, které vám pomohou zmírnit tuto nepříjemnou situaci.

Mýdlo a jedlá soda

Mýdlo a jedlá soda se obvykle používají jako babské rady při zmírňování ztvrdlých pat. Mýdlo je účinné při změkčení kůže na chodidlech, jelikož obsahuje účinné čisticí složky. Můžete si umýt nohy v horké vodě s mýdlem, abyste získali rychlejší výsledek. Jedlá soda je také účinným domácím prostředkem pro změkčení tvrdých pat. Stačí smíchat trochu jedlé sody se stejným množstvím vody, dokud se nevytvoří pasta. Tuto pastu naneste na tvrdé místo na chodidlech a nechte ji působit po dobu 15 až 20 minut. Poté opláchněte a otřete do sucha. Tyto domácí prostředky jsou účinné, aby se zmírnily ztvrdlé paty.

Roztok jablečného octa

Roztok jablečného octa může být pro čištění ztvrdlých pat velmi užitečný. Můžete si vzít dva sklenice vody a přidat do jedné sklenice lžíci jablečného octa. Následně si můžete nohy umýt pomocí této směsi. Jablečný ocet nejen čistí, ale také má antiseptické vlastnosti a dezinfikuje ztvrdlé paty. Jeho účinky na změkčení kůže jsou velmi pozitivní a je to velmi dobrý způsob, jak se zbavit bolesti.

Namočte nohy do roztoku jablečného octa po dobu asi 15 minut a poté je důkladně opláchněte. Tento postup lze opakovat každý den pro nejlepší výsledky. Nepoužívejte horkou vodu, protože to může vést k podráždění a většímu zarudnutí. Jablečný ocet se hodí také k odstranění nečistot a nežádoucích pachů. Kromě toho je vhodný i pro odstranění nežádoucího odumřelého kožního mazu z nohou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *