babské rady na šumění v uchu

Všichni jste se jistě v životě setkali s příznakem šumění v uchu. Není to závažný zdravotní problém, ale může vést ke nepohodlí a ovlivnit kvalitu vašeho života. Naštěstí se jedná o zdravotní stav, který lze úspěšně léčit pomocí babských rad. Zde je několik užitečných tipů, jak se šumu v uchu efektivně zbavit.

Tradiční domácí léčba šumu v uchu

Mnoho lidí čelí šumu v uchu. Tento jev se také nazývá tinnitus. Existuje řada léčebných postupů, které lze použít, a to jak v medicíně, tak také v tradičních domácích léčbách. Tyto babské rady se běžně používají k léčbě šumu v uchu a mohou být použity jako doplněk k léčbě, kterou Vám předepsal Váš lékař.

Šumění v uchu lze bojovat pomocí domácích léčebných postupů, jako je například použití tření hlavy s olejem síry. To se obvykle užívá dvakrát denně a zahrnuje tření hlavy s olejem po dobu deseti minut. Také se doporučuje použít některé bylinky, jako je heřmánek, kopřiva a šalvěj, ve formě infuze nebo odvaru, jež se požívají dvakrát denně po dobu přibližně dvou týdnů. Mezi další babské rady patří užívání přírodních prostředků, jako je například ušní vosk, aloe vera nebo vodní meloun, které pomáhají uvolnit ušní bubínek a snížit tak úroveň šumu.

Přírodní látky a bylinky proti šumu v uchu

Léčba šumu v uchu přirozenými látkami a bylinkami je stará metoda, která se využívala již ve starém Římě. Nejznámější bylinkou, kterou lze využít pro snížení šumu, je rozmarýn. Tento krásně vonící květ může pomoci očistit ucho od infekce, která může způsobovat šumění. Dalšími přírodními látkami, které se mohou použít k léčbě šumu v uchu, jsou ricinový olej a bavlněná tyčinka. Ricinový olej se v ušním kanálku aplikuje pomocí kapátka a bavlněná tyčinka pomáhá obnovit cirkulaci a odstranit zbytky oleje. Tyto léky jsou neinvazivní a mohou účinně pomoci proti šumu v uchu.

Kromě toho, lze použít i jiné bylinky, které se říká, že mohou pomoci léčit šum v uchu. Například, aloe vera, jalovce a kozlík lékařský jsou všechny oblíbené pro své léčebné účinky. Doporučuje se smíchat sušené bylinky, aby se získala hustá pasta a pak ji aplikovat na ušní kanálek. Může to být trochu nepříjemné, ale může to pomoci zmírnit šum v uchu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *