Babské rady na odkašlávání

Kašel je nepříjemným zdravotním problémem, který může vést k únavě a obtížím se dýcháním. Existuje celá řada babských rad a domácích léčebných postupů, které mohou pomoci lidem s kašlem. Níže najdete 5 osvědčených babských rad na odkašlávání.

Přírodní léky na odkašlávání

Přírodní léky se staly v posledních letech velmi oblíbené pro léčbu nemocí. Odkašlávání je jedním z typických symptomů nachlazení, které je možné léčit přírodními léky. Jednou z nejcennějších přírodních látek je med. Pravidelné užívání medu sníží bolest v krku a zmírní odkašlávání. Dalším účinným přírodním lékem na odkašlávání je citronová šťáva. Pomáhá očistit dýchací cesty a uvolňovat sputa. Podobně, aloe vera je bohatá na vitamíny a minerály, které pomáhají tělu bojovat proti spalničkám a chřipce. Pro léčbu odkašlávání se doporučuje pití aloe vera šťávy dvakrát denně. Také se doporučuje doplňovat zásobu hořčíku a železa, což může pomoci odstranit bakterie, které způsobují nachlazení a zmírnit odkašlávání.

Tipy na domácí léčbu kašle

Domácí léčba kašle je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak předcházet závažnějším chorobám. Níže jsou uvedeny některé tipy, které by měly být použity při léčbě kašle.

Zahřívání je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak zmírnit nepříjemné kašel. Můžete vyzkoušet pít teplý, čerstvý čaj nebo bylinkové čaje, které obsahují mátu, citron, med či malinu. Přidejte do nich trochu malinového sirupu nebo medu, což by mělo pomoci zmírnit suchý kašel. Dalším způsobem je vaření cibule v mléce a pak vypít. Teplá inhalace s eukalyptem je také dobrým lékem na kašel. Med je také skvělým prostředkem na odstranění kašle, můžete ho použít jako přísadu do čaje nebo jako samostatný nápoj. Můžete také zkusit ořechový olej, který můžete užívat jednou nebo dvakrát denně, aby pomohl zvlhčit hrdlo a zmírnit kašel.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *