Babské rady na bělení záclon

Záclony jsou stálicí interiéru, bez nichž by mnoho domácností nebylo úplná. Kromě toho, že pomáhají ztělesňovat styl a atmosféru místnosti, skvěle dodávají intimitu a zajišťují soukromí. Mnoho lidí se však potýká s různými odemykacími problémy, jako je špinavost a zažloutnutí. To však nemusí být problém! Inovativní babské rady na bělení záclon vám pomohou, aby vaše záclony dále vypadaly, jako by byly nové.

Přirozená bělidla: jak znovu načervenat záclony

V přírodě se nachází mnoho bylin, které mohou posloužit k obnově načervenání záclon. Lněný olej je jednou z bělidel přírodního původu, se kterou se lze spolehnout. Stačí jen potřít lněný olejem nebo jej smíchat s vodou a poté jej aplikovat na záclony. Nejen, že poskytne přirozenou barvu, ale také vyživí a zvláční látku.

Dalším přirozeným způsobem, jak znovu načervenat záclony, je použití citronové šťávy. Použití citronové šťávy umožňuje zbavit záclonu mikroorganismů a zároveň ji znovu obarví. Stačí jen smíchat citronovou šťávu s vodou a poté ji aplikovat na záclonu. Tento proces se opakuje, dokud se neznovu neobjeví původní barva.

8 babských rad: jak odstranit špínu a žloutnutí

1. Odstranění špíny a žloutnutí záclon je náročný úkol. Je třeba se obrnit trpělivostí, protože nejlepší výsledky se dostaví postupně. Základem je vyčištění záclon zevnitř vlhkou utěrkou, aby se odstranila nečistota. Pokud je to možné, záclony by měly být vyprané alespoň jednou za měsíc. U perlových záclon můžete použít i speciální prací prášek.

2. Poté, co budou záclony čisté, je třeba se postarat o jejich bělení. Jednou z babských rad je černý čaj. Nalijte litr černého čaje do láhve a doplňte ho horkou vodou. Nakrájenou citronovou kůru a lžíci octa dejte dovnitř a nechte směs odstát. Poté ji nalijte do mísy a záclony ponořte do ní na 15 minut. Poté je opláchněte a vysušte, aby se snížilo žloutnutí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *