Ako zahustit guláš

Guláš je jednou z nejoblíbenějších jídel naší kuchyně. Jeho variace jsou různé a může být připraveno z téměř jakéhokoli druhu masa. Pokud se vám zdá, že je guláš příliš tekutý, není důvod se trápit. Existuje několik způsobů, jak guláš zahustit, aniž byste museli obětovat jeho lahodnou chuť. V tomto článku se podíváme na pět způsobů, jak zahustit guláš.

Použijte těstoviny

Těstoviny jsou jednou z nejlepších možností, jak zahustit guláš. Nejen, že dodají příjemnou chuť a konzistenci, ale také poskytují další užitečné živiny. Použití těstovin pro zahuštění guláše je velmi jednoduché. Stačí do guláše přidat předem uvařené těstoviny, nebo je můžete přidat přímo do guláše a vařit společně. Kromě toho můžete těstoviny smíchat s ostatními surovinami a poté je do guláše přidat. Tímto způsobem se těstoviny při vaření rovnoměrně uvaří a můžete snadno dosáhnout požadované konzistence. Těstoviny jsou navíc výborným zdrojem živin. Obsahují vysoký obsah bílkovin, vlákniny a další vitamíny a minerály. Díky tomu se těstoviny stanou skvělým pomocníkem nejen k zahuštění guláše, ale také k poskytnutí potřebných živin.

Zahušťovací prostředky

Zahušťovací prostředky jsou ideálním způsobem, jak zvýšit hustotu jídla, jako je guláš. Když je potřeba zahustit guláš, můžete vybrat z různých možností. První možností je použít pevnou bramborovou kaši. To se provádí tak, že se brambory vaří v hrnci a pak se rozmačkají na kaši. Poté se přidá do připraveného guláše v určitém množství, aby se zvýšila hustota jídla.

Další možností je použít mouku. Mouka se přidává do připraveného guláše a nechá se vařit, dokud nezvýší hustotu připraveného jídla. Pro získání lepších výsledků mouku můžete předem rozmíchat ve vodě. Také se doporučuje dobře promíchat, aby se zabránilo tvorbě hrudek. Kromě toho můžete použít škrob, který se přidává do připraveného jídla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *