Ako pestovat zazvor

Zazvor je jedinečná rostlina s mnoha prospěšnými účinky. Především jeho kořen, který má protizánětlivé účinky, se hojně používá v kuchyni, ale pestovat ho doma je také snadné. Jak na to? V tomto článku se dozvíte, jak pěstovat zazvor, a také co je k jeho úspěšnému pěstování potřeba.

Potřebné nástroje

Pokud chcete začít pěstovat zázvor, musíte mít správné nástroje. Nejprve budete potřebovat nějaký druh květináče, říše či truhlíku. Musí být dostatečně velký, aby zázvor měl dostatek prostoru k růstu. Kromě toho budete také potřebovat kvalitní půdu pro pěstování. Měla by být dobře propustná, aby se odstranily nadbytečné vody. Dále budete potřebovat semena zázvoru. Semena můžete získat buď od pěstitele nebo ve specializovaných obchodech. Na konci budete také potřebovat nějaké hnojivo.

Dalším nástrojem, který budete potřebovat, je zahloubič. Chcete-li zázvor pěstovat, budete muset zahloubit zemi, aby se zabránilo stagnaci vody. Ujistěte se, že máte dobrý pravítko, které vám pomůže dosáhnout rovnoměrného zahloubení. Konečně budete potřebovat nějaké nářadí pro úklid. Doporučujeme si pořídit kvalitní kufřík s různými nástroji, jako je lopatka, hrabě a hůl. Tyto nástroje jsou nezbytné pro úspěšné pěstování zázvoru.

Postup pěstování

Pěstování zázvoru je relativně snadný proces. Nejprve si musíte koupit semenáčky nebo řízky. Poté vyberte lokalitu, kde se budou dařit. Zázvor má rád teplo a vlhko, takže se skvěle hodí do květináče nebo na zahradu. Zázvor je skvělým řezaným květem, ale může se z něj získat i koření.

Před vysazením semenáčků nebo řízků zázvoru vykopejte hlubokou jamku naplněnou vyváženou směsí půdy, rašeliny a většího množství pilin. Přidejte na povrch půdy nějaké kompostové hnojivo, aby se zázvor lépe dařil. Když je zázvor zakořeněný, je třeba jej pravidelně zalévat a hnojit. Zázvor potřebuje sluneční světlo, aby se lépe dařil, takže je pravidelně ořezávejte, aby měl dostatek prostoru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *