africký šnek chov

Africké šneky jsou zajímavou a snadno se chovající skupinou živočichů, kteří jsou stále populárnější mezi milovníky exotického chovu. Toto exotické stvoření s pomalou a roztomilou povahou má své výhody i nevýhody. Chov afrických šneků vyžaduje pečlivé plánování a hluboké znalosti o jejich potřebách a chování. Čím více se o chovu afrických šneků dozvíte, tím větší úspěch budete mít.

Jak začít chov afrických šneků

Za prvé, je potřeba zjistit, zda máte ve vašem státě povolený chov afrických šneků a zda jejich pořízení je v souladu se zákony. Dále, je důležité vědět, jaké podmínky africký šnek potřebuje pro život. Začínat byste měli s pořízením terária (s odpovídající velikostí) a vybavením do něj, jako je vlhkost, velikost, osvětlení, prostorem a teplotou. Při pořizování terária je nutné zvážit, jak velkou plochu bude obývat.

Abyste mohli začít chov afrických šneků, musíte si pořídit několik samců a samic. Je důležité chovat je odděleně, aby se nerozmnožovali. Ideální je, abyste měli 3-4 samce a samice vzhledem k jejich sociálním požadavkům. Před pořízením byste měli pečlivě prozkoumat všechny šneky, abyste zjistili, zda jsou zdraví. Je také důležité zjistit, zda mají odpovídající stravu. Vzhledem k potřebám afrických šneků by měl být jejich jídelníček vyvážený, aby získali všechny potřebné živiny.

Potřeby a chování afrických šneků

Africké šneky jsou jedním z nejpopulárnějších druhů domácích měkkýšů. Jsou skvělé pro ty, kteří si chtějí pořídit měkkýše, ale nemají moc prostoru. Africké šneky jsou relativně malí, obvykle od 1 do 2 palců dlouhí, a snadno se udržují.

Jako většina měkkýšů potřebují africké šneky vhodnou vlhkost, teplotu a úkryt. K tomu, aby měl váš šnek bezpečný a pohodlný prostor, musíte mu poskytnout dostatek měkkého substrátu, jako je například hlína, která by měla být namočena ve vodě. Africké šneky také potřebují místo pro kopání. Můžete jim dát písek nebo hlínu, kterou můžou vykopat, aby si vybudovali svou vlastní malou jeskyni. Je také důležité, aby měli dostatek jídla. Mezi oblíbené potraviny patří listy salátu, mrkev, zelené fazole a jiné zeleniny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *