aby kynutý závin nepraskl

Kynutý závin je oblíbená sladká pochoutka, kterou milují lidé po celém světě. Při jeho přípravě je důležité postupovat správně, aby vám výborný koláč nepraskl a byl krásně vláčný a příjemný na pohled. I když se může zdát, že je příprava této sladkosti náročná, opak je pravdou. Poradíme vám, jak správně postupovat, abyste se vyhnuli nechtěnému prasknutí závinu.

Příprava krásného závinu – bezpracné a chutné

Krásný a chutný závin je jednou z nejoblíbenějších sladkostí, kterou lze vyrobit doma. Vzhledem k tomu, že je obtížné zajistit, aby závin nepraskl a zůstal hezký a voňavý, je důležité zvolit správnou přípravu.

Nejdříve si připravíme ingredience. Potřebujeme mouku, cukr, špetku soli, mléko, olej a kvásek. Můžeme také přidat ovoce, čokoládu nebo jiné druhy ovoce, podle naší chuti. Potom dobře smícháme suché ingredience a postupně přidáváme ostatní. U kynutého těsta je důležité, aby byl kvásek přiměřené síly. Přidejte mléko a dobře promíchejte, až se směs zcela nespojí. Následně těsto necháme kynout na teplém místě, až zdvojnásobí svůj objem. Poté lze těsto rozválet a následně připravit krásný a chutný závin.

Jak zajistit, aby závin nepraskl

Abyste zabránili prasknutí kynutého závinu, je důležité dodržovat několik jednoduchých pravidel. Nejdůležitější je, abyste se ujistili, že těsto je dokonale vypracované. To znamená, že je důležité přidat dostatek mouky, aby se zamezilo přílišnému klouzání těsta. Také je třeba zajistit, aby se těsto zcela zastavilo a nebylo příliš měkké ani příliš tvrdé.

Dalším krokem je vyplnění závinu. Je důležité, aby byly použity velmi kvalitní ingredience, protože to ovlivňuje, jak závin praskne nebo ne. Není dobré používat ingredience, které jsou příliš měkké nebo příliš tučné. Naopak mějte na paměti, že těsto by mělo být krátce a jemně namícháno s vyplněním, aby se zabránilo prasknutí. Na konci je třeba závin pečlivě zabalit, aby byl dobře uzavřen a nedovolil těstu, aby se příliš rozšířilo nebo prasklo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *