5 tipů, jak ve starožitnictví sehnat originální kousky za skvělé ceny

Nákupy starožitného nábytku a doplňků jsou v poslední době hodně oblíbené. Jde především o trend související s udržitelností a oblibou zboží z druhé ruky, díky kterému ale také ušetříte a vytvoříte v interiéru zajímavé kontrasty. Jak postupovat, abyste nepřekročili rozpočet a odcházeli jen s tím, co opravdu potřebujete?

  1. Určete si finanční limit

Ať už nakupujete kdekoliv, doporučujeme přemýšlet o tom, co skutečně potřebujete a kolik jste ochotni zaplatit. Lákadel se určitě najde spousta, ale je na vás, abyste většině z nich odolali a vybrali jen pár užitečných kousků. Pokud se opravdu nemůžete rozhodnout, nejednejte impulzivně, ale zkuste počkat minimálně do druhého dne, stejně jako když nakupujete oblečení nebo šperky. A teprve pak se vydejte k pokladně.

  1. Vyzkoušejte kamenné prodejny, e-shopy i bleší trhy

Začátečníkům doporučujeme vyzkoušet různé formy nákupu, tedy kamenné obchody, online prodejny a aukce i bleší trhy. Jedině tak zjistíte, co vám nejvíc vyhovuje a časem zde můžete sehnat opravdové poklady za skvělé ceny. Prvními nezdary se ale určitě nenechte odradit, jde o náročný obor, který vyžaduje roky praxe.

  1. Pozor na kvalitu a pravost

Ve starožitnictvích stále najdete nábytek a dekorace z kvalitních materiálů, především ze dřeva. A když budete mít štěstí, narazíte i na známé značky. Pokud si ale nejste jistí originalitou, nenechte se nalákat na extra výhodné nabídky a raději nakupujte u ověřených prodejců, jako je například internetové starožitnictví Antikart.cz.

  1. Zvažte možnost renovace

Za nejlepší ceny se zpravidla prodává nábytek, který vyžaduje renovaci. Jestli vám tedy nechybí zručnost a rádi byste ušetřili, běžte do toho. Jen je potřeba umět rozpoznat, jestli má daný materiál jen lehkou patinu, nebo je už celkově chatrný, čím dál víc se viklá a chybí mu důležité části.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *