5 nejčastějších důvodů, proč psi močí v domě, a co můžete udělat, abyste tomu zabránili

Přemýšlíte o pořízení nového psa do svého domova? Nebo už psa máte a snažíte se najít způsob, jak mu pomoci, aby se v novém domově cítil lépe. Ať tak či onak, pokud uvažujete o pořízení psa nebo pomáháte svému stávajícímu psovi přizpůsobit se vašemu domovu, je tento článek určen právě vám! Víte, mnoho lidí se domnívá, že psi jsou milá, ale nepořádná zvířata, která nejsou natolik sebevědomá, aby poznala, když někde nechají loužičku. Proto také mnoho lidí předpokládá, že psi nechápou důsledky svých činů, dokud jim někdo výslovně neřekne, že nemají čůrat v domě. Nic však nemůže být dále od pravdy! Bohužel existuje spousta psů, kteří se vyčůrají v domě a nedokážou si pomoci, aby to neudělali znovu. Pokud tedy chcete, aby se vaše koberce zbavily nežádoucích pachů a skvrn, přečtěte si o pěti nejčastějších důvodech, proč psi močí v domě…

Nemají tušení, že je to nevhodné.

Mnoho psů močí v domě kvůli tomu, že nedokážou rozeznat rozdíl mezi interiérem a exteriérem. Někteří psi si vůbec neuvědomují, že by měli chodit na záchod ven, zatímco jiní si to plně uvědomují, ale díky jakémukoli omezení se nedokážou přimět jít ven. Pokud má váš pes tělesné postižení, které mu brání čůrat venku, je možné, že močí v domě, protože jednoduše netuší, že si musí jít ulevit ven. Existuje několik důvodů, proč může mít pes postižení, které mu brání chodit ven, včetně fyzického postižení, nedostatečného výcviku nebo nedostatečné mentální bystrosti v důsledku stáří. To je snadný důvod, proč psi močí v domě, ale také důvod, který lze snadno odstranit. Pokud máte staršího psa, který močí v domě, je to s největší pravděpodobností způsobeno nedostatečnou mentální jasností a nedostatečným povědomím o tom, kde se nachází. Svému psovi můžete pomoci tím, že zajistíte, aby neměl šanci přehlédnout svůj záchůdek, když jde na záchod. Pokud máte postiženého psa, měli byste se také pokusit zajistit mu pomoc s boxem na stelivo, aby ho nepřehlédl a neznečistil.

Značkují si své teritorium

Psi mohou močit i v domě, pokud si tím značkují své území. Někteří psi budou močit v domě, pokud někde v domě ucítí pach jiného psa. To může být známkou toho, že si dům označují jako součást svého teritoria. Většina psů bude močit v domě, kde předtím močili jiní psi. Tímto způsobem pes informuje ostatní psy, že dům je nyní jeho. Pokud váš pes močí v domě a vyloučili jste jiné příčiny, je možné, že si značí své teritorium kvůli pachu jiného psa v domě. Močení psa v domě z důvodu značkování můžete zabránit důkladným čištěním všech prostor enzymatickým čisticím prostředkem. Pomůže vám to zbavit se zápachu, který vašeho psa vyvolává.

Necítí se dobře

Pokud pes močí v domě a neznačkuje si své teritorium, je možné, že močí kvůli zdravotním problémům. Když se psovi zanítí močové cesty, bude pro něj velmi obtížné udržet moč. Místo toho, aby vymočil jen pár kapek, když je venku, může se stát, že bude muset močit nekontrolovaně. Pokud váš pes močí doma a nedávno navštívil veterináře, může to být proto, že má infekci, kvůli které není schopen zadržet moč. Pokud váš pes močí v domě, měli byste se ujistit, že navštívil veterináře. Pokud je diagnostikována infekce močových cest, lze ji léčit antibiotiky.

Je to zvyk

Někdy psi močí v domě kvůli zavedenému zvyku. Může se jednat o zvyk, který má váš pes již léta, nebo o zvyk, který si vypěstoval nedávno. Existuje mnoho důvodů, proč si pes může vypěstovat zvyk močit v domě. Snadný způsob, jak zjistit, proč si váš pes tento zvyk vypěstoval, je položit si otázku: „Kdy to dělá?“. Pokud váš pes močí v domě pouze v určitou denní dobu, můžete tento zvyk odstranit změnou jeho denního režimu. Pokud váš pes močí v domě, když jste v práci a on zůstává sám, může to být způsobeno nudou. Psi močí v domě, když nemají dost práce a jsou ponecháni příliš dlouho sami.

Máte úzkost nebo stres

Psi mohou močit v domě také v případě, že prožívají úzkost nebo stres. Někdy psi zažijí traumatickou událost, která je přiměje k močení v domě. Psi mohou močit v domě také v důsledku toho, že jsou příliš dlouho ponecháni o samotě, nebo v důsledku jiných stresujících událostí v jejich životě. Pokud si myslíte, že váš pes močí v domě, protože je ve stresu, měli byste se podívat na způsoby, které vám pomohou psa uklidnit a uvolnit. Pokud váš pes močí v domě, může to být proto, že ve svém životě zažívá nepřiměřený stres a úzkost. Svému psovi můžete pomoci snížit jeho úzkost tím, že mu zajistíte dostatek obohacení v jeho životě. Svému psovi můžete pomoci zvládnout úzkost také tím, že mu dáte doma nějaký cíl a zajistíte, aby se mu dostávalo lásky a pozornosti, kterou potřebuje k tomu, aby se cítil bezpečně a jistě.

Závěr

Močení v domě je u psů častým problémem. Existuje několik důvodů, proč pes může močit v domě. Znáte-li nejčastější důvody, proč psi močí v domě, můžete problém lépe identifikovat a přijít s řešením. Pokud váš pes močí v domě, je důležité vyloučit zdravotní důvody, než přistoupíte k nápravné výcvikové metodě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *