Jak se píše zavináč na klávesnici

Jak se píše zavináč na klávesnici

Píšeme-li na počítači, je důležité znát základní klávesy a jejich funkce. Jednou z nejdůležitějších kláves je zavináč. Tento symbol se často používá v různých situacích, od psaní e-mailů až po vyhledávání informací na internetu. Proto je důležité vědět, jak se zavináč píše na klávesnici.

Kde se nachází zavináč na klávesnici

Zavináč se nachází na klávesnici na různých místech v závislosti na typu klávesnice. Na klasické klávesnici se zavináč nachází na klávese s označením „Shift“. Na klávesnici s numerickou částí se zavináč nachází na klávese s označením „Alt Gr“. Na notebooku se zavináč nachází na klávese s označením „Fn“.

Jak se píše zavináč na klávesnici

Píšeme-li zavináč na klávesnici, je třeba stisknout klávesu „Shift“ a současně s ní stisknout klávesu s označením „6“. Pokud je klávesnice s numerickou částí, je třeba stisknout klávesu „Alt Gr“ a současně s ní stisknout klávesu s označením „6“. Na notebooku je třeba stisknout klávesu „Fn“ a současně s ní stisknout klávesu s označením „6“.

Jak se píše zavináč na Macu

Píšeme-li zavináč na Macu, je třeba stisknout klávesu „Option“ a současně s ní stisknout klávesu s označením „6“. Tato kombinace kláves se nazývá „Option-6“.

Jak se píše zavináč na mobilních zařízeních

Na mobilních zařízeních se zavináč píše stejným způsobem jako na počítači. Na mobilních telefonech je třeba stisknout klávesu „Shift“ a současně s ní stisknout klávesu s označením „6“. Na tabletu je třeba stisknout klávesu „Alt Gr“ a současně s ní stisknout klávesu s označením „6“.

Píšeme-li zavináč na klávesnici, je důležité znát správnou kombinaci kláves. Ať už píšeme na počítači, Macu nebo na mobilním zařízení, je třeba stisknout klávesu „Shift“, „Alt Gr“ nebo „Fn“ a současně s ní stisknout klávesu s označením „6“. Tímto způsobem můžeme přidat zavináč do našeho textu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *